logo

İLGEZDİ’DEN AÇIKLAMA YAPAN DİSK İŞÇİLERİNE DESTEK

atasehir_disk_aciklama _gamze_akkus_ilgezdiCHP PM Üyesi İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi’den 16 Nisan referandumu ile ilgili görüşlerini açıklayan DİSK’e bağlı Genel-İş sendikası işçilerine destek geldi.

Recep Kenan/itvhaber.com

DİSK (Devrimci İşçi Sendikaları konfederasyonu)’e bağlı Genel-İş sendikası İstanbul Anadolu yakası 1 nolu şube tarafından yapılan basın açıklaması sırasında özel olarak yaptırılan 50 adet Hayır Fuları Genel Başkan Kani Beko tarafından CHP PM Üyesi İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi’ye işçiler adına hediye edildi.

disk_atasehir_aciklama (23)

DİSK’e bağlı Genel-İş sendikası İstanbul Anadolu yakası 1 nolu şube tarafından Ataşehir Belediyesi’nin önünde düzenlenen basın açıklamasında konuşan CHP PM Üyesi İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, 16 Nisan referandumunda hep birlikte sandığa giderek işsizliğe, eşitsizliğe, taşeron işçiliğe, işten atılmalara Hayır denilmesi gerektiğini kaydederek; “Bu hak mücadelesinde sizleri hep birlikte Hayır demeye, Hayır dedikten sonra da yolumuzun bitmediğini, bu ülkede tekrar adil, eşit, kardeşçe; barış içinde yaşayacağımız şekilde bu yapıları güçlendirerek yol almaya davet ediyorum.” dedi.

disk_atasehir_aciklama (36)

İLGEZDİ, “BU BİR REJİM DEĞİŞİKLİĞİ”

4 gün sonra gerçekleşecek ve anayasa değişikliği olarak halkımıza sunulan referandumun anayasa değişikliği olmadığının, bu durumun herkes tarafından bilindiğini altını çizen CHP PM Üyesi İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, “Bu bir rejim değişikliği” diyerek; “Baştan başa bir rejim değişikliği. Çünkü içerdiği yetkiler, değişime uğramış, başka bir rejimi bize sunmakta. Dolayısıyla bu süreçten itibaren de emekçilerin büyük kayba uğrayacağını hepimiz bilmekteyiz. O nedenle sandığa giderken bunun duyarlılığı ile gitmemiz gerekiyor. Biliyorsunuz, her seçim döneminde taşeron sözü veriliyor. Ama seçim bitiyor, o da bitiyor. Taşeronu bitireceklerini, herkese iş güvencesi vereceklerini her seçimde duyup, sonucunu görmediğimiz iktidarın vaatleri arasında yer alıyor.”şeklinde konuştu.

disk_atasehir_aciklama (41)

TAŞERON YASASI İLE İŞÇİYİ “KİRALIK İŞÇİ“YE ÇEVİRİYORLAR

İlgezdi açıklamasını, “Getirdikleri taşeron yasası ile işçiyi “Kiralık işçi”ye çeviriyorlar. Özel istihdam bürolarına iş çıkarıyorlar. İşçinin iyiliği yönünde işlerlik kazanmıyor.” Şeklinde sürdürdü.

KAMU PERSONELİ REFORMU İLE “MEMUR” KAVRAMI KALKIYOR

Hazırlanan kamu personeli reformu ile “Memur” kavramının ortadan kaldırılacağını iddia eden İlgezdi, “Kamu Personel Reformu” adı altında bir tasarı önümüze geldi. Sanırım referandumdan sonra Meclise gelecek. Evet çıkarsa, beklide bir imzayla geçerse, iş güvencesi olan kamuda çalışanların iş güvenceleri de yok edilecek. Memur kavramı tamamen yok edilmiş olacak.”dedi.

disk_atasehir_aciklama (52)

GASP EDİLEN HAKLARIMIZ KALICI OLACAK

CHP PM Üyesi İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, DİSK’e bağlı Genel-İş sendikası İstanbul Anadolu yakası 1 nolu şube tarafından yapılan basın açıklamasındaki konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Zorlu mücadelelerle aldığınız kıdem tazminatı hakkınız var. Biliyorsunuz ki, Başkanlık geçerse eğer, bunu da fona aktaracaklar. Daha önemlisi; eğer Başkanlık sistemi geçerse, eğer Hayır demezsek gasp edilen haklarımız kalıcı olacak. Zaten grev, toplu yürüyüş haklarımız gasp edilmiş durumda. OHAL koşullarında bir seçim yapılıyor. Bundan sonra bırakın grev yapma hakkını belki sendikalaşma haklarımız bile elimizden alınacak.”

disk_atasehir_aciklama (37)

STK’LAR, ODALAR OLMAZSA DEMOKRASİDEN BAHSEDİLEMEZ

“Gelinen noktada 16 Nisan’dan sonra ya demokrasisini onararak tekrar bir yol yürümesi gerekiyor. Ya da, tamamen tek bir kişiye kaderini teslim ettiği kötü bir sona doğru yürürüz. Bu nedenle, 16 Nisan’da hep birlikte sandığa giderek işsizliğe, eşitsizliğe, taşeron işçiliğe, işten atılmalara Hayır dememiz gerekiyor. Bin kere, milyonlarca kere, avazımız çıktığı kadar haykırarak Hayır dememiz gerekiyor. Çünkü sendikalar demokratik bir ülkenin en önemli yapı taşlarıdır. Sendikalar, STK’lar, odalar olmazsa ülkede demokrasiden bahsedilemez.”

HEP BİRLİKTE HAYIR DEMEYE DAVET EDİYORUM

“Bu hak mücadelesinde sizleri hep birlikte Hayır demeye, Hayır dedikten sonra da yolumuzun bitmediğini, bu ülkede tekrar adil, eşit, kardeşçe; barış içinde yaşayacağımız şekilde bu yapıları güçlendirerek yol almaya davet ediyorum.”

disk_atasehir_aciklama (55) disk_atasehir_aciklama (68) disk_atasehir_aciklama (72) disk_atasehir_aciklama (77)

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
957 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

İLGEZDİ’DEN AÇIKLAMA YAPAN DİSK İŞÇİLERİNE DESTEK” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    İLGEZDİ’DEN AÇIKLAMA YAPAN DİSK İŞÇİLERİNE DESTEK
    https://www.itvhaber.com/?p=118905
    #DİSKİşçileriHayırDedi #Ataşehir #BasınAçıklaması #HayırAçıklaması #DİSK #Hayır #CHP #PMÜyesi #GamzeAkkuşİlgezdi #Milletvekili