logo

İmamoğlu, ‘İhtiyaçlarınız Neyse, O Kadar Alışveriş Yapın’

İmamoğlu, ‘İhtiyaçlarınız Neyse, O Kadar Alışveriş Yapın’

2 günlük sokağa çıkma yasağı öncesinde sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, vatandaşlardan ihtiyaçları kadar alışveriş yapmalarını istedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2 günlük sokağa çıkma yasağı öncesinde sosyal medya hesapları üzerinden açıklamalarda bulundu. Vatandaşlardan işlerini son güne bırakmadan, ihtiyaçları kadar alışveriş yapmalarını isteyen İmamoğlu, İBB olarak Halk Ekmek büfelerini 2 günlük yasak süresince açık tutacaklarını ve Hamidiye Su’yun dağıtım yapacağını vurguladı.

BAŞKAN İMAMOĞLU: “ZEKAT VE FİTRELERİNİZ, EKREM İMAMOĞLU İÇİN DEĞİL, YÜZBİNLERCE İHTİYAÇ SAHİBİ İÇİN”

 “Salgın bitse bile, çok sayıda aile ne yazık ki ekonomik olarak olumsuz yönde etkilendi, etkilenmeye de devam edecek” diyen İmamoğlu, 12 günde 550 bin ailenin İBB’den yardım talebinde bulunduğunu açıkladı. İmamoğlu, “Zaten 230 bin aileye normalde düzenli yardımımız vardı. Şimdi 550 bin aile daha buna eklendi” dedi. Ramazan ayının yaklaştığını anımsatan İmamoğlu, vatandaşlara, fitre ve zekatlarını İBB’ye bağışlama çağrısını yineledi. “Benim size yaptığım bu davetle, akıllarınca dalga geçtiler” diyen İmamoğlu, “Hatta ‘Ekrem’e zırnık yok’ diye sosyal medyada kampanya başlatmışlar. Zekat ve fitreleriniz, Ekrem İmamoğlu için değil, yüzbinlerce ihtiyaç sahibi ailemiz için. Ama ben yine de, zekat ve fitre bağışı çağrımı yaygınlaştıran, belki de ulaşmakta güçlük çekeceğim insanlara videomu ulaştıran bu arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. İletişimimi yaygınlaştırmada verdikleri emek sayesinde, eminim kat be kat hamiyet sahibi İstanbullu, belediyemize zekat ve fitrelerini bağışlayacak. Allah onlardan da razı olsun” şeklinde konuştu.

Haftasonu sokağa çıkma kısıtlaması için hazırız. Lütfen alışverişimizi planlı bir şekilde yapalım. Sosyal mesafemize dikkat edelim.

Haftasonu sokağa çıkma kısıtlaması için hazırız. Lütfen alışverişimizi planlı bir şekilde yapalım. Sosyal mesafemize dikkat edelim.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi paylaştı: 16 Nisan 2020 Perşembe

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yaklaşan 2 günlük sokağa çıkma yasağı öncesinde, İBB TV ve sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanan bir açıklama yaptı. 17 Nisan Cuma, gece yarısı itibariyle, 48 saatlik yeni bir sokağa çıkma yasağının başlayacağını anımsatan İmamoğlu, hemşehrilerine bazı uyarlarda bulundu. İmamoğlu, “Lütfen, temel ihtiyaçlarınız neyse, o kadar alışveriş yapınız. Lütfen, abartıya kaçmayınız. İsraftan kaçınalım. Yasağın başlamasına 48 saat kaldı. İşi son dakikaya bırakmadan, güzel bir zaman planlaması ile 2 günlük temel ihtiyaçlarınızı temin ediniz. Lütfen, yasağın başlamasına kısa süre kala, marketlerde-manavlarda ve benzeri alanlarda yoğunluk yaratmayalım. Maskelerimiz her daim yüzümüzde olsun. Ellerinizi sık sık yıkamayı ihmal etmeyin. Fiziksel mesafe konusunda da hassas olalım. Maske ve eldiven gibi, artık tıbbi atık sayılan sarfları dezenfekte edip, bir poşet içinde çöplere bırakalım” dedi.

“EVDE KALIŞ SÜRECİNİZDE HİZMETLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Vatandaşlara 48 saatlik evde kalış süreci için, aktivite planlaması yapmalarını öneren İmamoğlu, “Evde en verimli ve kişisel gelişime faydalı uğraşlar ile ilgilenelim. Evde spor da yapabilirsiniz imkan oldukça. Spor A.Ş. iştirakimiz tarafından hazırlanan evde spor videoları, İBB sosyal medya hesaplarından size ulaşacak. Hafta sonu kitapla dolu bir 48 saat geçirme planınız varsa, lütfen büyük ilgi gören 200 binden fazla kitabın bulunduğu istanbulkitapçısı.com adresimizi ziyaret edin. İBB’nin kitapçısından Türkiye’nin her yerinden sipariş verebilirsiniz. Siparişleriniz yine güvenle adreslerinize teslim edilecek. Bu hafta sonu, evde kalış süresince belediyemizin hizmetleri aksamadan devam edecek. Bundan hiç şüphe duymayınız. Olası sorunlar da ALO 153 yanınızda, lütfen arayın. Psikolojik destek hattımız da uzmanlarımız; sorunlarınıza, kaygılarınıza ortak olup çözüm önerileri için hazır bekliyor olacaklar” diye konuştu.

“HALK EKMEK BÜFELERİMİZ AÇIK OLACAK”

İmamoğlu, sokağa çıkma yasağı süresince devam edecek belediye hizmetlerini de şu sözlerle aktardı:

“Halk Ekmek, tam kapasite çalışacak. 553 büfemiz, cumartesi-pazar açık olacak, sizlere hizmet edecek. Evinize yakın büfelerden ekmek temin etme konusunda pek sorun yaşanmayacağını umuyorum. Hamidiye Su da tam kapasite çalışacak ve su servisi yapacak bütün İstanbul’a. Siz evdeyken, biz de kentin önemli toplanma alanlarını dezenfekte etmeye devam edeceğiz. İnsan sağlığına uygun, doğayla dost ve en etkili dezenfektanlarımızla, geçen hafta 130 bin metrekare alanı temizlemiştik. Bu faaliyetlerimiz devam edecek. Ayrıca yoğun araç ve yaya trafiği nedeniyle, daha önce çalışma yapamadığımız çok kritik alanlarda ciddi altyapı yatırımlarını yapıyoruz. İstanbul’u, çok yakında bir daha su baskını yaşamayacak bir kent haline getirme hedefimize yürüyoruz. Sokağa çıkma yasağı uygulaması geçen haftaki haliyle devam ederse, sadece 2 gün sosyal yardım kolilerimizi size ulaştıramayacağız. Anlayışınız için teşekkür ederim.”

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ