logo

İmamoğlu, ‘Uluslararası Haliç Kürek Yarışları ödüllerini Verdi’

İmamoğlu, ‘Uluslararası Haliç Kürek Yarışları ödüllerini Verdi’

İBB iştiraki Spor İstanbul’un 2021’den bu yana düzenlediği Uluslararası Haliç Kürek Yarışları renkli görüntülere ve kıyasıya rekabete sahne oldu.

Recep Kenan / itvhaber.com

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile İBB iştiraki Spor İstanbul’un 2021’den bu yana düzenlediği Uluslararası Haliç Kürek Yarışları’nın etapları renkli görüntülere ve kıyasıya rekabete sahne oluyor.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 4’üncüsü düzenlenen Uluslararası Haliç Kürek Yarışları’nın ödül töreninde konuşan İBB Başkanbı Ekrem İmamoğlu, “Olimpiyat oyunlarının da İstanbul’da olimpiyat yapmaya ihtiyacı var” dediğini hatırlattı.

Yarışları izlemek için İBB Haliç Su Sporları Merkezi’ne gelen İmamoğlu, sporculara başarılar dileyip sporseverlerle hatıra fotoğrafı çektirdi. CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney, Eyüpsultan Belediye Başkanı Mithat Bülent Özmen ve Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş da yarışlara tanıklık etti.

ULUSLARARASI HALİÇ KÜREK YARIŞLARI ÖDÜL TÖRENİNDE KONUŞTU

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 4’üncüsü düzenlenen Uluslararası Haliç Kürek Yarışları’nın ödül töreninde konuştu.

İstanbul’un ev sahipliği yapacağı 2027 Avrupa Oyunları için önümüzdeki günlerde protokol imzalanacağını kaydeden İmamoğlu, “Tabii esas hedefimiz olan 2036’da bu güzel kadim şehirde iki kıtanın bir araya geldiği bütün kültürlerin, bütün insanlığın belki de yüzyıllar boyu buluştuğu muhteşem şehirde olimpiyatları yapmak. Dünya Olimpiyat Komite Başkanı’na da şöyle demiştim;  ‘Evet, olimpiyata İstanbul’un ihtiyacı var. İstanbul’un bunu çok istiyor. Ama şunu söyleyeyim. Olimpiyat oyunlarının da İstanbul’da olimpiyat yapmaya ihtiyacı var’ dedim. Dünyaya en güzel mesaj buradan çıkar diye söylemiştim” diye konuştu.

SEÇİMLERDE ŞAMPİYON OLMAK DEĞİL, SEÇİMDEN SONRA İYİ HİZMET!

Open 27 Plus Kadınlar kategorisinin şampiyonuna ödülünü veren İmamoğlu, konuşma öncesi kendisini ‘geçen ayın şampiyonu’ şeklinde anons eden sunucuya espriyle karşılık verdi.  İmamoğlu, “Sportif bir bağlantıyla, politikayla ve siyasi mücadeleyle eşleşti. Ben de diyorum ne zaman şampiyon oldum ben. Bu ayrı o ayrı. Vallahi seçimlerde şampiyon olmak değil, esas seçimden sonra iyi hizmetler yapıp gönüllerde şampiyon olmak.  Biz oraya talibiz” dedi.

Paylaşın:
Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ