logo

İngilizce, Almanca ve İspanyolca Dil Kursları Başlıyor

İngilizce, Almanca ve İspanyolca Dil Kursları Başlıyor

Ataşehir Belediyesi “Bir Dil Bir Kültür” sloganıyla, 16 yaş ve üstü Ataşehirli yetişkinler için İngilizce, Almanca ve İspanyolca dil kursları düzenleyecek.

Ücretsiz olarak, İçerenköy Mahallesi’nde hizmet vermeye başlayan İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi’nde sunulacak dil kursları Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olacak. Dil kursları kapsamında; hafta içi gündüz ve akşam, hafta sonu gündüz ve akşam olmak üzere 4 sınıfta A1 (temel) seviyesinde dersler verilecek.

6 Şubat Salı günü İspanyolca ile başlayacak ve 7 Şubat Çarşamba günü Almanca ile İngilizce dersleriyle devam edecek kurslar, haziran ayına kadar sürecek. Kursların bitiminde yapılacak sınavdan başarılı olan katılımcılara MEB sertifikası verilecek.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleşecek kurslar, ticari ve sosyal hayatlarında yabancı dil eksikliği yaşayan Ataşehirli yetişkinlerin ücretsiz olarak dil eğitimi alabilmelerine olanak sağlayacak.

Her sınıf için 20 kişilik kontenjan bulunan kurslara kayıt başvuruları, Ataşehir Belediyesi’nin web sayfası üzerinden 29 Ocak Pazartesi günü saat 11.00’den itibaren online olarak yapılabilecek.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ