logo

İşkence Gören Gençlerden Açıklama: İşte Belgesi, Sabıkamız Yok!

İşkence Gören Gençlerden Açıklama: İşte Belgesi, Sabıkamız Yok!

Barış Yarkadaş: Malatya’da bekçiler tarafından darbedilen Murat Varan ile İsmet Dalhançer, ‘suç makinesi çıktılar’ şeklindeki yalan haberlerini resmi belgeyle çürüttüler.

Malatya’da bekçilerin maske takmadıkları gerekçesi ile darp ettiği Murat Varan ile İsmet Dalhançer, yandaş medyanın ‘suç makinesi çıktılar’ şeklindeki yalan haberlerini resmi belgeyle çürüttüler.

Malatya’da bekçiler, maske takmadıkları gerekçesiyle iki genci darp etti. Barış Yarkadaş, Malatya’da iki gencin bekçiler tarafından darbedilmesini Halk TV’de gündeme getirmesinin ardından ‘iktidar medyası’ tarafından saldırıya uğramış ve iktidar medyası bekçilerin dövdüğü gençlerin ‘suç makinesi’ olduğunu öne sürerek işkenceyi haklı çıkarmaya çalışmışlardı.

SABIKA KAYIRLARI İLE YALANLADILAR

Bekçi şiddetine maruz kalan Murat Varan ile İsmet Dalhançer, kamera karşısına geçerek adlis sicil kayıtlarını paylaştılar ve ikdidar medyasının iddia ettiği gibi suç makinesi olmadıklarını hatta sabıka kayıtlarının bile olmadığını kanıtlayarak haklarında yalan haberlere tepki gösterdiler.

YARKADAŞ: AKP MEDYASI ÖZÜR DİLEYECEK Mİ?

Bekçi şiddetini gündeme getirdiği için AKP medyası tarafından “Savunduğu isimler suç makinesi çıktı” diye yalan haberlerle hedef haline getirilen Gazeteci Barış Yarkadaş, Murat Varan ile İsmet Dalhançer ve avukatları Bora Özkan’ın kendisine gönderdikleri görüntüleri paylaştı ve “AKP medyası özrü dileyecek mi?” diye sordu.

“AKP medyası özür dileyecek mi? Malatya’da bekçilerin şiddetine maruz kalan Murat Varan ile İsmet Dalhançer’e yönelik şiddeti akıllarınca meşrulaştırmak istediler. Ve “Yarkadaş’ın savunduğu kişiler suç makinası çıktı” dediler. Onlara Varan ile Dalhançer yanıt verdi: İZLEYİN…” diyerek gençlerin görtüntüsünü paylaşan Yarkadaş, şöyle devam etti:

“Şiddete maruz kalan Dalhançer ile Varan hakkındaki “suç makinası” yalanını medyaya sızdıranlar ve bu yalana ortak olanlar hesap vermelidir. Bekçi şiddetine kılıf aramak ve işkenceyi meşrulaştırmaya çalışmak, gazetecilik değildir. Yandaş medya, yalanın kaynağını açıklamalıdır.  Ve şiddete maruz kalan Murat Varan ile İsmet Dalhançer’in Avukatı Bora Özkan, gönderdikleri videoda, yandaş medyanın yalanını bir hukukçu titizliğiyle deşifre ediyor. Müvekkillerinin uğradığı şiddet ve yalan habere dava açtıklarını belirtiyor. O haberi yayınlayanlar utanır mı?”

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ