logo

İsmail Erdem ‘Vatandaşlarımız Pişman’

İsmail Erdem ‘Vatandaşlarımız Pişman’

A_Ak_sancaktepe_adil_kandemir_ismail_erdem (71)Yüzde elliye alıştıkları için %41 az göründüğünü söyleyen Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem Türkiye’nin en büyük partisi olan Ak Parti’nin, yeni seçimde tek başlarına iktidar olacaklarını söyledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

“Yüzde 50’ye Alıştık”

Alınan oy oranının öneli bir oran olduğunu Ak Parti’nin Türkiye’nin en büyük partisi olduğunun altını çizen Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem;  “%41 Ak Parti adına iyi bir oy. Biz %50’ye alıştığımız için eksik gibi duruyor. Türkiye’nin şu anda en büyük, en güçlü partisiyiz. İnşallah hükümeti de Ak Parti kuracak. Netice olarak bu ülkenin Ak Parti’ye ihtiyacı var” dedi.

Vatandaşlarımızın %80 – 90’ı Pişman

Erdem, “13 yıllık hizmet zincirimiz vatandaşımız açısından hep takdir görmüştür. Bu seçimde, bir kısım seçmenimiz İstanbul ve Türkiye genelinde biraz ideolojik davrandı. Ama bu vatandaşlarımızın %80 – 90’ı şu anda oldukça pişmanlar. Çünkü hiç kimse Ak Parti’nin meclisteki sandalye sayısının 290’dan, 300’den aşağı düşeceğini tahmin etmemişti” şeklinde konuşarak seçenin sonuçtan pişman olduğunu iddia etti.

Ak_sancaktepe_adil_kandemir_ismail_erdem (73)

Sandık Sonuçları Milli İradedir

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem Recep Kenan aracılığı ile itvhaber.com’a yaptığı değerlendirmede şu açıklamaları yaptı:

Vatandaşlarımız bu sonucu beklemiyordu. Onun için de şu anda vatandaş olarak bakıldığı zaman vatandaş diyor ki keşke Ak Parti tek başına iktidar olsaydı. Oy veren de söylüyor vermeyen de söylüyor. Bu da Ak Parti’nin hizmet anlayışının bir göstergesi. Çünkü 13 yıldır hem merkezi yönetim hem yerel yönetim olarak şu ana kadar Türkiye’de yapılamamış işler yapıldı. Milletimize helali hoş olsun. Milli iradedir sandık sonuçları… Milletimizin iradesine saygılıyız. Vatandaşımızın özgür iradesine her zaman saygı duyarız. Ama daha iyi olması için de herkes kendi eksiğini görür, vatandaş kendisine bakar, biz kendimize bakarız. Ama gelecek Ak Parti’nin ve ülkemizin…

Ak_sancaktepe_adil_kandemir_ismail_erdem (30)

Koalisyon, Ya da Seçim

Seçim sonucuyla ortaya çıkan koalisyon olasılıkları öngörülerini belirten İsmail Erdem; “iki koalisyon ihtimali var. Ak Parti – CHP ve Ak Parti – MHP. Veya bir seçim hükümeti de olabilir. Yani seçim olasılığı %49 ama koalisyon %51 olacağı inancı içerisindeyim” sözleri koalisyon olasılığını 551 olasılık olarak kaydetti.

Ak_sancaktepe_adil_kandemir_ismail_erdem (43)

Yeni Seçimde Ak Parti Tek Başına İktidar

İsmail erdem sözlerini öyle tamamladı; “Hükümet kurulamazsa, koalisyon oluşturulamazsa yasa gereği zaten 45 gün içerisinde Cumhurbaşkanımız seçim kararı alır, seçime gideriz. Bu seçimde de zaten Ak Parti tek başına iktidar olur.  Yani burada neticede Ak Parti hizmet için var. Şu anda hükümet kurulamadıktan sonra yarın aynı tablo çıkarsa sonuç ne olacak?…”

Ak_sancaktepe_adil_kandemir_ismail_erdem (12)Ak_sancaktepe_adil_kandemir_ismail_erdem (91)

 

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ