logo

İSTANBUL’DA 20 İLÇEDE 26 BÖLGENİN İMAR PLANLARI ASKIDA

İSTANBUL’DA 20 İLÇEDE 26 BÖLGENİN İMAR PLANLARI ASKIDA

istanbul_atasehir_imar -İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylanan 20 ilçeye ait 26 semtin imar planları askıya çıktı. Askıya çıkanlar arasında Ataşehir’e ait planların olmaması dikkat çekti.

Recep Kenan/itvhaber.com

İBB Meclisinde görüşülüp kabul edilen İstanbul’un 20 ilçesindeki 26 bölgeye ait imar planları Nisan ayında askıya çıktı. Nisan Ayında askıya çıkan palanlar arasında, İBB Meclisi’nden geçip Başkan Kadir Topbaş’ın onayında olduğu bilinen Yenisahra ve Yakın Çevresi Revize Nazım İmar Planının olmaması, uzun süreden bu güne plan bekleyen Ataşehirli ve özellikle Yenisahra ve Barbaros mahalleleri sakinleri arasında hayal kırıklığı yaşattı.

ATAŞEHİR’İN İMAR PLANLARI YOK

Bütün çabalara ve uğraşlara karşın Ataşehir’in imar planları İBB tarafından yapılmıyor. Plansızlık nedeni ile Ataşehir’de gerekli şehircilik ve imar çalışmaları yapılamıyor.

Özellikle dönüşüm çalışmaları yürütülen, bölgede proje çalışmaları yürüten müteahhit firmaların ve dönüşüm beklentisindeki bölge halkının ümitlerini kırarken, deprem gerçeğini göz ardı eden İBB yetkililerinin meydana gelecek depremde bölgedeki can kayıplarının hesabını nasıl vereceği merek ediliyor.

20 ilçeye ait 26 bölgeye ait 04.04.2016,  07.04.2016 ve 14.04.2016 tarihlerinde askıya çıkan planlar bir ay askıda kaldıktan sonra süresi dolunca; 03.05.2016, 06.05.2016 ve 13.05.2016 tarihlerinde askıdan inecek.

İBB Tarafından Nisan Ayında planlar askıya çıkan İlçe ve Bölgeler:

Sarıyer, Ümraniye- Madenler, Beylikdüzü, Esenyurt- Yenikent,Güngören, Bahçelievler, Bayrampaşa, Beşiktaş, Eyüp, Fatih-Topkapı, Kağıthane, Küçükçekmece, Ümraniye, Ümraniye – Yukarı Dudullu, Ümraniye- Aşağı Dudullu, Üsküdar, Zeytinburnu –Seyitnizam, Büyükçekmece-Mimar Sinan Merkez, Büyükçekmece – Türkoba, Şile, Çatalca, Arnavutköy, Esenyurt, Bağcılar-Güneşli, Beyoğlu, Pendik

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ