logo

İstanbul’da 30 Saat Süreyle Su Kesintisi Yaşanacak

İstanbul’da 30 Saat Süreyle Su Kesintisi Yaşanacak

İstanbul’da ‘Kuzey Marmara ve Yeni Havalimanı Otoyol İnşaatı kapsamında Terkos-İkitelli Ana İsale Hattı’ndaki çalışma nedeniyle 9 ilçede 30 saat süreyle su kesintisi uygulanacak.

Recep Kenan/itvhaber.com

İSKİ (İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi) tarafından yapılan açıklamaya göre; İstanbul’da ”Kuzey Marmara ve Yeni Havalimanı Otoyol İnşaatı Yapım İşi” kapsamında Terkos-İkitelli Ana İsale Hattı’nda deplase (bağlantı) çalışmaları yapılacağından; 25 Eylül 2018 Salı günü 21.00 ile 27 Eylül Perşembe günü 03.00 saatleri arasında 30 saat süreyle İstanbul’un 9 ilçesinde belirtilen bölgelere su verilemeyecek.

Öte yandan, BEDAŞ tarafından gerçekleştirilecek olan ”Yeni Havalimanı Elektrik İletim Hatlarının Yapımı İşi” nedeniyle Terkos Terfi Merkezine enerji verilemeyeceği gerekçesi ile 25 Eylül 2018 Salı günü 22.00 ile 05.00 saatleri arasında İstanbul’un 4 ilçesine 7 saat süreyle su verilemeyecek.

30 SAAT SU KESİNTİSİ YAŞANACAK İSTANBUL’UN İLÇELERİ

25 Eylül 2018 Salı günü 21.00 ile 27 Eylül Perşembe günü (25 Eylül Salı – 27 Eylül Perşembe) 03.00 saatleri arasında 30 saat süreyle süreyle verilmeyecek ilçe ve bölgeler:

ESENYURT İLÇESİ:

Ardıçlı, Fatih, Güzelyurt, İncirtepe, İnönü, Mehterçeşme, Merkez, Namık Kemal, Örnek, Pınar, Saadetdere, Talatpaşa, Yenikent, Esenkent ve Sanayi Mahalleleri.

AVCILAR İLÇESİ:

Firuzköy, Yeşilkent, Cihangir, Merkez ve Tahtakale Mahalleleri.

BAŞAKŞEHİR İLÇESİ:

Şahintepe, Güvercintepe, Bizimevler, Ispartakule, Bahçeşehir 2. Kısım, Bahçeşehir 1. Kısım, İkitelli OSB, Başak, Ziya Gökalp, Başakşehir, Kayabaşı, Altınşehir, Şamlar, Güvercintepe ve Kayaşehir Mahalleleri.

ARNAVUTKÖY İLÇESİ:

Tamamı.

ÇATALCA İLÇESİ:

Nakkaş ve Bahşayiş Mahalleleri

BÜYÜKÇEKMECE İLÇESİ:

Karaağaç Mahallesi

KÜÇÜKÇEKMECE İLÇESİ:

Yarımburgaz, Mehmet Akif, Atatürk, Atakent, Halkalı, İnönü, Tevfikbey, İstasyon, Söğütlüçeşme, Kanarya, Beşyol, Cennet, Cumhuriyet, Fevzi Çakmak, Gültepe, Kartaltepe, Kemalpaşa, Sultan Murat, Yenimahalle ve Yeşilova Mahalleleri.

SULTANGAZİ İLÇESİ:

Cebeci, Eski Habipler, Malkoçoğlu, Yayla, İsmet Paşa ve Habipler Mahalleleri.

EYÜPSULTAN İLÇESİ:

Pirinççi, İhsaniye, Odayeri, Işıklar, Akpınar ve Ağaçlı Mahalleleri.

7 SAAT SÜRELİ SU KERSİNTİSİ YAŞANACAK İLÇELER

BEDAŞ tarafından gerçekleştirilecek olan ”Yeni Havalimanı Elektrik İletim Hatlarının Yapımı İşi” nedeniyle Terkos Terfi Merkezine enerji verilemeyeceğinden; 25 Eylül 2018 Salı günü 22.00 ile 05.00 saatleri arasında 7 saat süreyle aşağıda belirtilen bölgelere su verilemeyecektir.

GAZİOSMANPAŞA İLÇESİ:

Barbaros Hayrettin Paşa, Karadeniz, Karayolları, Fevzi Çakmak, Mevlana, Hürriyet, Yenimahalle ve Kazım Karabekir Mahalleleri.

SULTANGAZİ İLÇESİ:

Cumhuriyet, Esentepe, Gazi, Sultançiftliği, Uğur Mumcu, Yunus Emre, Zübeyde Hanım, 50. yıl, ve 75. yıl Mahalleleri

EYÜPSULTAN İLÇESİ:

Akşemsettin, Alibeyköy Merkez, Çırçır, Karadolap ve Yeşilpınar Mahalleleri.

BAYRAMPAŞA İLÇESİ:

Yıldırım, Kocatepe ve Cevatpaşa Mahalleleri.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ