logo

İstanbul’da 5’i İle Devam, 29 ilçe Başkan Adayı Açıklandı

145 başkan adayının belirlendiği CHP Parti Meclisi toplantısında İstanbul’da Battal İlgezzdi ve Ataşehir’in aralarında olduğu 5 başkanla devam, 5’i yeni 29 ilçe adayı açıklandı.

Recep Kenan/itvaber.com

CHP’de 31 Mart Yerel Seçim adayı belirleme sürecinde hazırlanan ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK tarafından son şekli verilen liste Parti Meclisi toplantısında görüşüldü.

CHP’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu  ve kurmayları tarafından yerel seçimlerde bazı illerde aday gösterilmesi düşünülen ve MYK’da görüşülerek şekillenen isimlerin yer aldığı liste Parti Meclisi’ne (PM) sunuldu.

MYK (Merkez Yönetim Kurulu) toplantısında şekillenen CHP’nin bazı belediye başkan adaylarının belirlendiği aday listesi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan PM (Parti Meclisi) 18 saat süren toplantı maratonunda son şekliyle oylanarak kabul edildi.

29 İLÇE ADAYI AÇIKLANDI

Toplamda 145 başkan adayının belirlendiği toplantıda İstanbul’da Ataşehir’in de aralarında olduğu 29 ilçe adayı açıklandı.

CHP’de İstanbul ilçelerinde 5 belediye başkanı görevine devam etmesi için aday gösterilirken, CHP’li 5 belediyede ise yeni isimler aday gösterildi.

BATTAL İLGEZDİ İLE BİRLİKTE 5 İLÇEDE MEVCUT BAŞKANLA DEVAM

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan CHP Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tekrar Ataşehir Belediye Başkanlığına aday gösterildi. Bülent Kerimoğlu, tekrar Bakırköy Belediye Başkan adayı olurken halen görevdeki mevcut başkanlar; Büyükçekmece’de Hasan Akgün, Çatalca’da Cem Kara ve Sarıyer’de Şükrü Genç ile devam etme kararı alındı.

5 BELEDİYEDE YENİ BAŞKAN ADAYI

Cumhuriyet Gazetesi Ankara eski temsilcisi Erdem Gül Attilla Aytaç’ın yerine Adalar Belediye Başkan adayı olrken, Avcılar Belediye Başkanı Hanay Handan Toprak Benli’nin yerine ise Turan Hançerli aday gösterildi. İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden alınan Murat Hazinedar aday gösterilmezken, Beşiktaş Belediye Başkan adaylığı için Rıza Akpolat aday oldu. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun yerine ise Şerdil Dara Odabaşı aday gösterildi. Kartal Belediye Başkanı olan Altınok Öz’ün yerine ise Gökhan Yüksel aday gösterildi

CHP’nin açıkladığı sayısı 29’u bulan son adayların ardından İstanbul’da aday açıklanmayan 9 ilçe kaldı. Bunlar; Arnavutköy, Bağcılar, Beylikdüzü, Beyoğlu, Esenler, Kağıthane, Küçükçekmece, Maltepe, Silivri ve Şişli.

İstanbul’da Açıklanan İlçeler ve CHP Başkan Adayları:

 1. Adalar: Erdem Gül CHP Belediyesi
 2. Ataşehir: Battal İlgezdi Mevcut Başkan
 3. Avcılar: Turan Hançerli CHP Belediyesi
 4. Bahçelievler: Mehmet Ali Özkan
 5. Bakırköy: Bülent Kerimoğlu Mevcut Başkan
 6. Başakşehir: Abdulhadi Akmugan
 7. Bayrampaşa: Remzi Albayrak
 8. Beşiktaş: Rıza Akpolat CHP Belediyesi
 9. Beykoz: Coşkun Tosun
 10. Büyükçekmece: Hasan Akgün Mevcut Başkan
 11. Çatalca: Cem Kara Mevcut Başkan
 12. Çekmeköy: Seyfettin Yıldırım
 13. Esenyurt: Kemal Deniz Bozkurt
 14. Fatih Soner: Özimer
 15. Gaziosmanpaşa: Erkan Kaya
 16. Güngören: İsmet Yaşar
 17. Kadıköy: Şerdil Dara Odabaşı CHP Belediyesi
 18. Kartal: Gökhan Yüksel CHP Belediyesi
 19. Pendik: Mehmet Salih Usta
 20. Sancaktepe: Özgen Nama
 21. Sultanbeyli: Ayhan Koç
 22. Sultangazi: Haluk Bozkurt
 23. Şile: Ali Secaattin Güney
 24. Tuzla: Salim Gürsoy
 25. Ümraniye: Cafer Aktürk
 26. Üsküdar: Ahmet Kılıç
 27. Zeytinburnu: Adil Emecan
 28. Eyüpsultan: Emel Bilenoğlu
 29. Sarıyer: Şükrü Genç Mevcut Başkan

CHP PM KARARIYLA AÇIKLANAN 145 BAŞKAN ADAY LİSTESİ TIKLAYINIZ

İstanbul’da Açıklanan İlçeler ve CHP Başkan Adayları:

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1623 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ