logo

İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Desteği: ‘Yarsı Bizden’

İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Desteği: ‘Yarsı Bizden’

İstanbul’un depreme hazırlanması için hayata geçirdikleri Yarısı Bizden Kampanyası’yla hak sahiplerine 1,5 milyon lira destek verildi.

Recep Kenan / itvhaber.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’un depreme hazırlanması için Yarısı Bizden Kampanyası’yla hak sahiplerine 1,5 milyon lira destek verdiklerini kaydetti.

Kentsel dönüşüm çalışmalarının önündeki hukuki engelleri yeni yasayla kaldırdıklarına ve Kentsel Dönüşüm Başkanlığını kurduklarına dikkati çeken Erdoğan, İstanbul‘un depreme hazırlanması için hayata geçirdikleri Yarısı Bizden Kampanyası’yla hak sahiplerine 1,5 milyon lira destek verdiklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “1 milyon vatandaşımızın başvurduğu proje kapsamında şu ana kadar 30 bin bağımsız bölüm için dönüşüm süreci başladı. Biliyorsunuz, 31 Mart seçimleri öncesinde İstanbul’un karşı karşıya olduğu riskleri konuşmalarımızda her fırsatta gündeme getirmiştik.” Dedi.

İSTANBUL’DAKİ 7,5 MİLYON BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN 600 BİNİNİ ACİL DÖNÜŞMELİ

Erdoğan açıklamasında, “İstanbul’da bulunan toplam 7,5 milyon bağımsız bölümün 600 bininin acilen dönüştürülmesi gerekiyor. Pazar günü Küçükçekmece ilçemizde çöken bina, kentsel dönüşümün İstanbul için ne kadar hayati bir mesele olduğunu hepimize tekrar hatırlatmıştır. Şunu bir defa kabullenmemiz lazım; İstanbul, bu konuda adım atmakta geciktikçe, riskler daha da artacaktır. Şehirlerimizi depreme dayanıklı hale getirmek, hangi parti olursa olsun, sorumluluk makamındaki herkes için milli bir görevdir. Ancak bu meselenin halen yeterince idrak edilemediğini görüyoruz. Hükümetimizin ve Bakanlığımızın sergilediği hassasiyetin bir an önce yerel yöneticiler tarafından da gösterilmesini özellikle bekliyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ