logo

İstanbul’da Korona Mücadelesinde Sigara Yasaklanan Alan ve Sokaklar

İstanbul’da Korona Mücadelesinde  Sigara Yasaklanan Alan ve Sokaklar

İstanbul Valiliği, İstanbul genelinde toplu taşıma araç durakları ile 125 sokak, 93 cadde, 84 meydanda maske kullanımına engel olarak görülen sigara içilmesinin yasaklandığını duyurdu.

Recep Kenan/itvhaber.com

İstanbul genelinde toplu taşıma araç durakları ile 125 sokak, 93 cadde, 84 meydanda maske kullanımına engel olarak görülen sigara içilmesinin yasaklandı.

ATAŞEHİR’İN SİGARA YASAKLI CADDE VE SOKAKLARI

İstanbul Valiliği tarafından açıklanan koronavirüs ile mücadele kapsamında sigara içilmesi yasaklanan açık alanlar, cadde ve sokaklar arasında Ataşehir’de Küçükbakkalköy Fevzipaşa (Prestij) Caddesi ile Gedikpaşa, Hasanpaşa, Ozan Veysel, Sümer, Turgut Reis, Süreyya Paşa, ve Celal Dora sokakları yer alıyor.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında sigara içilmesi yasaklanan açık alanlar hakkında açıklama yapan İstanbul Valiliği, İstanbul genelinde toplu taşıma araç durakları ile 125 sokak, 93 cadde, 84 meydanda maske kullanımına engel olarak görülen sigara içilmesinin yasaklandığını duyurdu.

Koronavirüs ile Mücadele Kapsamında Sigara İçilmesi Yasaklanan Açık Alanlar Hakkında Basın Açıklaması:

İstanbul genelinde maske kullanımının doğru şekilde uygulanması amacıyla 125 sokak, 93 cadde, 84 meydan ve toplu taşıma araç duraklarında sigara içilmesi yasaklanmıştır.

İstanbul’da koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında virüsün yayılımını önlenmek amacıyla İl Hıfzıssıhha Meclisimizin 102 numaralı kararı doğrultusunda (İçişleri Bakanlığının 11.11.2020 tarih ve 18579 sayılı genelgesi çerçevesinde; Maskenin doğru ve sürekli şekilde kullanımını temin amacıyla 12.11.2020 tarihinden itibaren tüm İlimizde İlçe Hıfzıssıhha Kurulları Kararları ile belirlenecek, vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu/bulanabileceği cadde ve sokaklar (özellikle trafiğe kapalı olanlar), ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda/bölgelerde sigara içilmesinin yasaklanmasına) 39 İlçemizin ayrı ayrı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclis kararları ile toplamda 125 sokak, 93 cadde ve 84 meydanda sigara içilmesi yasaklanmıştır.

İstanbul genelinde sigara yasağı getirilen sokak, cadde ve meydanların tam listesi Valiliğimiz internet sitesinde yayınlanmıştır.

Yasağa uymayanlar için 900 TL para cezası uygulanacaktır.

Alınan tüm tedbirler; vatandaşlarımızın, ilimizin ve toplumumuzun sağlığını korumak içindir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İstanbul genelinde sigara içilmesi yasaklanan toplu taşıma araç durakları 125 sokak, 93 cadde ve 84 meydan:

DOSYA İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ