logo

İstanbul’da Rize Günleri ‘İstanbul İçin Çay Vakti’

İstanbul’da Rize Günleri ‘İstanbul İçin Çay Vakti’

İstanbul Feshane Fuar Merkezi’nde 7.si düzenlenen Rize Tanıtım Günleri açılışı, İBB Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun katılımıyla yapıldı.

 “İstanbul İçin Çay Vakti” 

Rize Dernekler Federasyonu‘nun himayesinde “İstanbul İçin Çay Vakti” sloganıyla Feshane Fuar Merkezi’nde düzenlenen Rize Tanıtım Günleri etkinliklerinin açılışını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu yaptı.

Açılışta konuşan Başkan Kadir Topbaş, “Sizlerle biraraya gelmek ve aynı atmosferi paylaşmak gerçekten gurur verici” dedi. Türkiye’nin bir kıta özelliği gösterdiğini ve her yerinin kendine has özellikleri olduğunu vurgulayan Başkan Topbaş şöyle konuştu;

“Bu değerleri yitirmemek adına Türkiye’nin bir aynası ve mozayiği olarak İstanbul’da buluşmak farklı bir anlam taşıyor. Ayrıca geçmişten geleceğe uzanan değerlerimizi yaşatmak ve geleceğe taşımak sorumluluğu ile biraraya gelmek çok önemli. Gelişirken ve dünyayla entegre olurken bizi biz yapan değerlerle birlikte gelecek günlerin günlerin gururunu yaşamaktayız. Rizemizin de kendi özgü tatları ve insani değerleri var.”

Gelecek kuşaklara yöresel değerleri aktarmanın önemine dikkat çeken Başkan Topbaş, “Geçmişini unutanların geleceğini başkaları yazar” dedi. İstanbul’un ve Türkiye’nin dünya tarafından gıpta ile izlendiğini aktaran Başkan Topbaş şöyle devam etti:

“Şehirlerimizin tarihten gelen güzelliklerini asla unutmayacağız ve gelecek kuşaklara aktaracağız. Dernek fedarasyonları ve STK’lar önemli bir sorumluluk taşımaktadır. Yerel yöneticiler de başta olmak üzere bu fırsatları ortaya koymak zorundayız. Burada böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyorum.”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, Rize Valisi Nurullah Çakır, AK Parti milletvekilleri Nusret Bayraktar, Metin Külünk, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Rize Dernekleri Fedarasyonu Başkanı Celal Erdoğan’ın da hazır bulunduğu açılışa vatandaşlarda yoğun ilgi gösterdi.

10 Bin Kişilik Mıhlama

Kurdela kesiminin ardından standları gezerek yöresel tatlardan tadan Başkan Topbaş hatıra fotoğrafı da çektirdi. Etkinlikte 10 bin kişilik Mıhlama’nın yapılışına da katılan Başkan Topbaş vatandaşlara ve basın mensuplarına yapımında yardımcı olduğu Mıhlama’dan ikram etti. Rize Tanıtım Günleri Pazar akşamına kadar devam edecek.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ