logo

İSTANBUL’UN YÖNETİMİNE ÇANKIRILI TALİP

kadir_gokmen_ogut_chp_istanbul_ilTBMM 24. Dönem Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Kadir Gökmen Öğüt İl Kongresinde Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

Recep Kenan/itvhaber.com

CHP gençlik örgütlenmelerinden başlayarak Kadıköy ilçe başkanlığına ve CHP PM üyeliği ile milletvekilliğinin de arasında yer aldığı önemli görevlerde bulunan CHP İstanbul örgütünün yakından tanıdığı Çankırı asıllı Kadir Gökmen Öğüt Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı’na aday oldu.

Kadir Gökmen Öğüt 27 Aralık Pazar günü Bostancı Gösteri Merkezi’nde yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Kongresi’ne başkan adayı olarak başvurdu.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı’na adaylık açıklamasını Şişhane’deki CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda yapacağını duyuran Öğüt, “Değerli arkadaşlarım, birlikte yürümek, İstanbul’u birlikte büyütmek için CHP İl Başkanlığı’na adaylığımı açıklayacağım toplantıya katılımınızdan onur duyacağım” dedi.

Kadir Gökmen Öğüt’ün Adaylık Açıklaması:

Yer: CHP İstanbul İl Başkanlığı Şişhane (yeni bina)

Tarih: 23 Aralık 2015 Çarşamba Saat 12.00

kadir_o

KADİR GÖKMEN ÖĞÜT

KADİR GÖKMEN ÖĞÜT KİMDİR?

1959 yılında Çankırı’da Çerkeş´de doğdu. 1976 yılında Kabataş Erkek Lisesi’nden, 1981 yılında Dicle Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nden mezun oldu.

1990-1992 döneminde İstanbul Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu üyesi oldu, 1992-1994 döneminde TDB Merkez Denetleme Kurulu’nda görev aldı.kadir_o-

1996-1998 döneminde TDB delegesi oldu. 2004-2006, 2006-2008 dönemlerinde İstanbul Dişhekimleri Odası Başkan Vekilliği yaptı.

30 yılı aşkın süredir İstanbul Kadıköy’de ikamet eden ve serbest diş hekimi olarak çalışan Öğüt, 1992-1995 yılları arası SHP Kadıköy İlçe Başkanlığı, 1995-1999 arası CHP Kadıköy İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu.

1999-2004 seçimlerinde de milletvekili adayı olan Öğüt, CHP İl, ilçe delegasyonlarında ve seçim komitelerinde çalıştı.

Siyasi yaşamında 1992-1999 yılları arasında İstanbul – Kadıköy CHP İlçe Başkanlığı yapan Kadir Gökmen Öğüt 12 Haziran 2011’de yapılan Genel Seçimlerde CHP İstanbul 1. Bölge, 11. sıradan milletvekili seçilerek parlamentoya girdi.

 1. Dönemde CHP’den İstanbul 1. Bölge Milletvekili olarak TBMM’ye giren Kadir Gökmen Öğüt CHP Parti Meclisi Üyeliği yanı sıra; Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi, Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi olarak da görev yapıyor.

Milletvekilliği yanı sıra diş hekimi olarak serbest çalışan ve orta derecede İngilizce bilen  Kadir Gökmen ÖĞÜT evli ve bir çocuk babasıdır.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
2534 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

İSTANBUL’UN YÖNETİMİNE ÇANKIRILI TALİP” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  İSTANBUL’UN YÖNETİMİNE ÇANKIRILI TALİP |
  İTV Haber:
  AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
  https://www.itvhaber.com/?p=82976
  #TBMM #Milletvekili #PartiMeclisiÜyesi #KadirGökmenÖğüt #PM #CHP #CumhuriyetHalkPartisi #İstanbulİlBaşkanlığı #Aday #İstanbul #İlBaşkanlığı #Kongre #İstanbulİlKongresi