logo

İSTİHBARATTAN BİRİMLERE “CANLI BOMBA” UYARISI

canli_bombaİstihbarat birimleri, terör örgütleri PKK/KCK ve DHKP/C adına canlı bomba ve silahlı eylem düzenleyebileceği belirlenen kişilerin bilgilerini ilgili birimlere verdi.

İstihbarat birimleri, terör örgütleri PKK/KCK ve DHKP/C adına canlı bomba ve silahlı eylem düzenleyebilecek kişilerin isimlerini belirledi. İsimleri tespit edilen kişilerin fotoğraflarıyla, ilgili birimler uyarıldı.

Habertürk’ün haberine göre, PKK adına “Tijda” kod adlı Esin Yalçın’ın fedai tarzı eylem yapabileceği belirtildi. “Kayıp” olarak arama kaydı bulunan Yaprak Yıldırım’ın canlı bomba eylemi hazırlığında olacağına dikkat çekildi. Cizre’deki çatışmadan yaralı kaçan Fadıl İlgen’in psikolojik sorunlar ve ailevi problemler yaşadığı, eylem yapabileceği bildirildi. DHKP/C terör örgütü mensupları Sevinç Bozdağ, Kerim Kaya, Bülent Uluada ve Vejdi Vedat Bingöl ile ilgili de saldırı uyarısında bulunuldu.

Öte yandan sosyal medyada dolaşan bilgilere göre Ankara ve İstanbul illerindeki bazı noktaların “Canlı Bomba”ların hedefleri arasında olduğu iddia ediliyor.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
809 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

İSTİHBARATTAN BİRİMLERE “CANLI BOMBA” UYARISI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    İSTİHBARATTAN BİRİMLERE “CANLI BOMBA” UYARISI
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
    https://www.itvhaber.com/?p=90041
    #İstihbaratBirimleri #TerörÖrgütü #PKK #KCK #DHKP/C #CanlıBomba #SilahlıEylem #Terör #TerörEylemi #istihbarat