logo

İyi Parti Ataşehir Adayı Ali Coşkun, Depremzedeler İçin Lokma Dağıttı

İyi Parti Ataşehir Adayı Ali Coşkun, Depremzedeler İçin Lokma Dağıttı

İyi Parti Ataşehir Adayı Ali Coşkun, 11 ili etkileyen 6 Şubat depreminde hayatını kaybedenleri andığı etkinlikte İçerenköy’de Ataşehirlilerle bir araya geldi.

İyi Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Ali Coşkun, 6 Şubat depreminde hayatını kaybedenleri andı.

İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan adayı Ali Coşkun, ilçenin on yedi mahallesinde çalışmalarına yedi gün yirmi dört saat devam ediyor.

 Ali Coşkun,  6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen 11 ilde yıkıma neden olan ve Türkiye’nin unutamayacağı en acı tarihinde hayatını kaybeden yurttaşlar adına İçerenköy Mahallesi’nde Ataşehirlilerle bir araya geldi.

BAŞKAN ALİ COŞKUN’A KADINLARDAN VE GENÇLERDEN BÜYÜK DESTEK

Gerçekleştirilen programda, depremde hayatını kaybedenler adına lokma dağıtımı yapıldı. Ali Coşkun’un lokma dağıtımına ortak olduğu etkinlikte Başkan Coşkun’a özellikle kadınlar ve gençler büyük destek verdi.

ALİ COŞKUN GÖREVE GELDİĞİ İLK ANDAN İTİBAREN DEPREM İÇİN ÇALIŞACAK

 Dayanışma ruhunun hakim olduğu deprem sonrası için sosyolojik tahlilde de bulunan Ali Coşkun, aynı zamanda deprem sonrası yaşanan tahribattan yerel yönetimlerin ve kamu kuruluşlarının sorumlu olmaları halinde bir daha bu acının tekrarlanmayacağını vurguladı.

GELECEK İÇİN HAZIRLIKLARIN YAPILMASI ŞART

İmar sorunlarıyla anılan Ataşehir için depreme yönelik çalışmalarını açıklayan Ali Coşkun, göreve geldikleri ilk andan itibaren depremin ana konuları olacağını belirtti.  Coşkun, konuşmasında deprem için yarın olacakmış gibi hazırlıkların en acil şekilde yerine getirilmesi gerektiğini söyledi.

Ali Coşkun depremde yaşanan acılardan ders çıkarılarak hareket edilmesi gerektiğinin altını çizdiği konuşmasında şunları söyledi:

 “Türkiye’nin içinin kan ağladığı bir günün üzerinden bir yıl geçti. 6 Şubat depreminde Hepimiz seferber olduk. Hepimiz bir bütün olduk. Ülkemizin tek yürek olmasının yanı sıra birçok ülkeden de yardım eli uzatıldı deprem bölgelerimize… Hepsinden Allah razı olsun. Biz 6 Şubat depreminden sonra gördük ki, her türlü acıda ve sorunda birleşebiliyoruz. Enkaz altından çıkan her bir canın hepimiz için ne kadar değerli olduğunu gördük. Şimdiden sonra umudumuz bu acıların yaşanmamasına yönelik olacak. Milletimizin başı sağ olsun. On bir ilimizde yaşamını yitiren tüm yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Geride kalanlara sabırlar diliyorum. Tekrardan böyle bir acı yaşamamak için ne gerekiyorsa yapacağız. Umudumuz bu yönde. Çünkü bildiğiniz gibi deprem yanlış yapılaşmadan, yanlış konumlandırmadan kaynaklı olarak insanların hayatını kaybetmesine sebep oluyor. Ataşehirimiz’de imar ve mülkiyet sorunu da devam ediyor. Göreve geldiğimizde bu konuları ele alacağız. Hatta deprem bilimci Prof. Dr. Şener Üşümezsoy hocayla görüşmelerimiz devam ediyor.” dedi.

Başkan Coşkun aynı zamanda Ataşehir Belediye Başkanı olarak seçildiğinde imar sorunu için tarih verdi. Coşkun, “1Nisan sabahının ardından göreve geldiğimiz andan itibaren depreme yönelik çalışacağız. En fazla iki yıl içerisinde bu sorunları ortadan kaldıracağız. Ataşehir’i hak ettiği noktaya getireceğiz. Bunu hep birlikte başaracağız. Japonya gibi bir örneğimiz var. Sürekli depremle karşı karşıya kalmasına rağmen can kaybı yaşamıyorlar. Biz bunu Ataşehir’de başaracağız.” şeklinde açıklama yaptı. Ataşehirli’nin daha iyi bir ilçeyi hak ettiğini ifade eden Ali Coşkun, açık pazarların hepsinin kapalı pazar olarak ilçeye kazandırılacağını da açıkladı.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ