logo

İZÇANDER GENEL KURULUNDAN YÖNETİM KARARI ÇIKTI

İzmir Çankırılılar Yardımlaşma ve Kültür Derneği (İZÇANDER)’nin Konak Hasan Sağlam Öğretmenevi’nde gerçekleşen Olağan Genel Kurulunda Bekir Yurt ile devam kararı çıktı.

Recep Kenan/itvhaber.com

İzmir’de yaşayan Çankırılıların yardımlaşma ve dayanışmalarını sağlayıp, gelecek nesillere taşmayı hedefi ile 2001’de kurulan, Çankırı gelenek ve kültürlerini İzmirlilere tanıtmayı amaçlayan İZÇANDER (İzmir Çankırılılar Yardımlaşma ve Kültür Derneği) Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

07.05.2017 Cumartesi günü İzmir Konak Hasan Sağlam Öğretmenevi’nde Naci Karakuş başkanlığındaki divan yönetiminde gerçekleşen genel kurulda yapılan seçimle mevcut başkan Bekir Yurt İzmir Çankırılılar Yardımlaşma ve Kültür Derneği (İZÇANDER) başkanlığına yeniden seçildi.

İzmir Çankırılılar Yardımlaşma ve Kültür Derneği (İZÇANDER) Başkanı Bekir Yurt, seçim sonrasında yaptığı açıklamada, “İZÇANDER Olağan Genel Kurulunda başkanlığa yeniden seçildik, Yeni yönetim kurulumuzla önümüzdeki 2 yıl boyunca Çankırı ve Çankırılılara hizmet yolunda nefer olmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Olağanüstü Genel Kurul ile göreve geldiği günden itibaren başladığı çalışmaları özetleyen İzmir Çankırılılar Yardımlaşma ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yurt, İZÇANDER Olağan Genel Kurulundaki konuşmasında; “Olağanüstü genel kurulunda hemşerilerimizin teveccühü ile göreve seçildiğimiz andan itibaren, İzmir ve tüm Ege Bölgesi’nde yaşayan hemşerilerimizin çok daha güçlü duygularla kaynaşmasına vesile olabilmek adına, Yönetim Kurulumuzun 29 EKİM 2016 tarihli ilk Yönetim Kurulu toplantısında, hemşerilerimizin talep ve tavsiyelerini de dikkate alarak belirlediğimiz program doğrultusunda çalışmalarımıza başladık.”dedi.

Çankırı Belediyesi Demirspor Basketbol takımının İzmir Büyükşehir Belediyesi ile oynadığı müsabakayı yerinde izleyerek Çankırı temsilcisi takıma destek olduklarının altını çizen İÇANDER Başkanı Bekir Yurt,  İzmir il Emniyet Müdürlüğüne atanan hemşerileri Hüseyin Aşkın ile Buca Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığına getirilen hemşerileri İlker Erarslan’ı da ziyaret ederek derneklerinde konuk ettiklerini kaydetti.

10.Turizm Kongre Fuarında Çankırı İl Kültür Müdürlüğü’nün kurduğu tanıtım standa bulunarak hemşeri ile bir araya geldiklerini, 18 Aralık 2016 tarihinde Çiğli’de Çankırılı kadınların katılımlarıyla düzenledikleri toplantıda, hemşerileri olan Tuğba Çalışkan’ı kadın Kolları Sorumlusu seçerek İZÇANDER Kadın Kollarını aktif hale getirdiklerinin de altını çizen İzmir Çankırılılar Yardımlaşma ve Kültür Derneği (İZÇANDER) Başkanı Bekir Yurt, Çankırılı iş adamı İlker Karataş’ın büyük destek verdiği müzik ve eğlencenin bir arada olduğu etkinlik gerçekleştirdiklerini söyledi.

İZÇANDER Başkanı Bekir Yurt, Olağan Genel Kurul ve yeni dönem başkanlığı ile ilgili son olarak şu ifadelere yer verdi; “Önümüzdeki 2 yıl daha teveccühleriniz ışığında ben ve arkadaşlarım ortaya koyduğumuz hedeflere ulaşabilmekle birlikte emanetinize sahip çıkmaya talibiz. Ben ve arkadaşlarım sizlerin emanetçileri olarak Çankırı ve Çankırılılar için nefer olmaya devam edeceğiz.”

Katılımın yoğun olduğu Olağan Genel Kurulda İZÇANDER ve Çankırılılara desteği olanlar ile Naci Karakuş’un da aralarında olduğu bdernek eski yöneticilerine plaket takdim edildi.

İzmir Çankırılılar Yardımlaşma Ve Kültür Derneği Şöyle Oluştu:

YÖNETİM KURULU

Başkan: Bekir Yurt

Başkan Yrd. – Sayman: Sabri Akdoğan

Başkan Yrd: Mehmet Usta

Genel Sekreter: Hatice Karatatar

Üye: Ayhan Eskikalcı

Üye: Tuğba Çalışkan

Üye: Ramazan Aydınoğlu

Üye: Hüseyin Ovacıklı

Üye: Adil Ayçiçeği

DENETLEME KURULU

Remzi Dede

Hakkı Demirok

İbrahim Ekim

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1993 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

İZÇANDER GENEL KURULUNDAN YÖNETİM KARARI ÇIKTI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    İZÇANDER GENEL KURULUNDAN YÖNETİM KARARI ÇIKTI
    https://www.itvhaber.com/izcander-genel-kurulundan-yonetim-karari-cikti.html#.WRRIHLRl2U0.twitter
    #İzmirÇankırılılarYardımlaşmaKültürDerneği #İZÇANDER #Konak #HasanSağlamÖğretmenevi #OlağanGenelKurul #BekirYurt #BekirYurtlaDevam #İzmir #Çankırı