logo

Kaçırılan 15 İşçi ve Sağlık Ekibi Serbest

Kaçırılan 15 İşçi ve Sağlık Ekibi Serbest

pkk-Erzurum’un Tekman ilçesinde PKK’lı olduğu iddia edilen silahlı teröristler tarafından kaçırılan 3 sağlık personeli ve Silopi’de termik santralde görevli 15 işçi serbest bırakıldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Önceki gün Erzurum’un Tekman ilçesinde hastaya müdahale için giden ve silahlı teröristler tarafından kaçırılan 3 sağlık personeli ve Silopi’de termik santrale kömür temin edilen ocakta görevli 15 işçi serbest bırakıldı.

Sağlık Ekibi Serbest Bırakıldı

“Hamile hasta” ihbarı için gittikleri Tekman ilçesi Çukuryayla Mahallesi Şekerli mezrası dönüşünde teröristlerce durdurulan ambulansta bulunan sürücü, 1 hemşire ve 1 acil tıp teknisyeni silahlı teröristler tarafından kaçırılmıştı. Alınan bilgiye göre, kaçırıla sağlık ekibi 04.00’te Tekman ilçesi Hacıömer Mahallesi yakınlarında serbest bırakıldı.

Teröristlerce kaçırılan sağlık ekibinin kullandığı alıkonulan ambulansın GPS’inin söküldüğü, bu nedenle aracın yerinin bir süre tespit edilemediği açıklandı.

Kaçırılan 15 İşçi Serbest

Cudi Dağı yakınlarındaki özel şirkete ait termik santralin kömür üretim sahasını basan bir grup silahlı terörist, 5 iş makinesini ateşe verdikten sonra minibüsle vardiya değişimine gelen 15 işçiyi kaçırmıştı.

Alınan bilgiye göre; Silopi’deki termik santralin kömür üretim sahasındaki 5 iş makinesini ateşe veren terör örgütü PKK’lı olduğu iddia edilen silahlı teröristle tarafından kaçırılan termik santralde görevli 15 işçiler de bir süre sonra serbest bırakıldı.

Ailesi Serbest Bırakılan Polisten Haber Yok

Öte yanda yine geçtiğimiz gece PKK’lı olduğu iddia edilen silahlı teröristlerce Diyarbakır – Bingöl Karayolu Lice Yolaltı mevkiinde polis ve ailesi kaçırılmış daha sonra ailesi serbest bırakılan polisten haber alınamamıştı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ