logo

 Kadıköy Sanatçılar Derneği Üyelerinden Karma Resim Sergisi

 Kadıköy Sanatçılar Derneği üyesi 13 sanatçının motiflerin yağlı boya ile işlendiği 65 eserinin sergilendiği karma resim sergisi Ataşehir’de Cemal Süreya Sanat Galerisinde açıldı.

Farklı motiflerin yağlı boya ile işlendiği 13 sanatçının 65 eserinin sergilendiği karma resim sergisi Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Etkinlik Merkezi (CSEM) Sanat Galerisinde 27 Şubat akşamına kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Novada İş Merkezi Cemal Süreyya Sanat Galerisinde açılan Karma resim sergisinin açılışına; Ataşehir Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili Mustafa Kemal Aldoğan, CHP Belediye Meclis Üyeleri Sadi Özata, Merdan Özer, İstanbulum Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Derya Arslan, basın mensupları ile derneğin başkan ve üyeleri katıldı.

Serginin açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Perihan Baykal; “Şu iyi bilinsin ki, biz Kadıköylü sanatçılar Ataşehir’de böyle bir imkânı bize tanıyan Kültür ve Sosyal İşler Müdürüne çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca Ataşehir Belediye Meclis 1.Başkan Vekili Mustafa Kemal Aldoğan’a Kadıköy Sanatçılar Derneği yönetim kurulu ve üyeleri adına özellikle teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ataşehir’in denizi yok, ovası yok. Ataşehir öncelikle kültüre bakış açısıyla ayakta duruyor diyen Ataşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Mustafa Kemal Aldoğan; “Yani Ataşehir’i Ataşehir yapan birinci öncelik kültür ve sanata verdiği değerden geçiyor. Bu bizlerin hassan noktasıdır. Bu anlamda sanat ve kültürel faaliyetlere yardımcı olmamızın en büyük nedenidir” dedi.

Açılışa katılan Ataşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Mustafa Kemal Aldoğan, CHP Meclis Üyeleri Sadi Özata ve Merdan Özer’e sanatçı, yazar Gülseren Ağanoğlu 3. Kitabı olan “Güftelerim” şiir kitabını hediye etti.

Perihan Baykal, Gülseren Ağanoğlu, Seval Bilgin Keleş, Erendiz Timuroğlu, Gönül Sezer, Sevim Beşer, Zuhal Bilgin Eraydın, Gülgün Çetinkaya, Nilgün Dayıcioğlu, Aysun Öncü, Gülşen Gönenç, Ahmet Başoğlu, Deniz Gürkan, Sibel Kalaycıoğlu’nun hazırladığı 65 eserde ağırlıklı olarak potre, peyzaj, naturel ve serbest soyut konuların işlendiği yağlı boya eserler sergileniyor.

 

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1494 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ