logo

Kadıköy’den Maltepe’ye ‘Ata’ya Saygı İnsan Zinciri

Kadıköy’den Maltepe’ye ‘Ata’ya Saygı İnsan Zinciri

saygi_ata08.00‘de toplanan Kadıköylüler 9’u 5 geçe Fenerbahçe Ordu Evi – Bostancı Sahili yürüyüş yolu arasındaki 6,5 km’lik alanda Ata’ya saygı zinciri oluşturuluyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

10 Kasım Günü Saat: 08.00‘de toplanmaya başlayan Kadıköylüler 9’u 5 geçe Fenerbahçe Ordu Evi – Bostancı Sahili yürüyüş yolu arasındaki 6,5 km’lik alanda Ata’ya saygı zinciri oluşturuluyor.

9’u 5 Geçe ATA’ya Saygı Zinciri

KADIKÖY ve Maltepe Belediyesi organizasyonuyla 10 Kasım’da Fenerbahçe-Bostancı ve Maltepe sahil yolunda yaklaşık 10 kilometrelik “ATA’ya Saygı Zinciri” oluşturulacak.

Kadıköy Belediyesi Gönüllülerinin öncülüğünde düzenlenen ATA’ya Saygı Zinciri’nde, binlerce kişi,  el ele bir araya gelerek, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa yolculuğunun 76. yılında, saat 9’u 5 geçe saygı duruşunda bulunacak. Bu yıl üçüncüsü yapılacak zincire Maltepe Belediyesi de dahil oluyor. Fenerbahçe-Bostancı ve Maltepe sahil yolunda oluşturulacak zincirin yaklaşık 10 km olması bekleniyor.

Teknelerin de sahile yanaşarak kıyı boyunca sirenleriyle destek verecekleri zincir saygı duruşunun ardından hep birlikte söylenecek İstiklal Marşı ile sona erec

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ