logo

KADIN SAĞLIĞI VE MAMOGRAFİ MERKEZİ’YLE ATAŞEHİRE ÖDÜL

KADIN SAĞLIĞI VE MAMOGRAFİ MERKEZİ’YLE ATAŞEHİRE ÖDÜL

kadin_sagligi_atasehir2015 yılında Ataşehirli kadınlar için hizmet vermeye başlayan “Kadın Sağlığı, Mamografi ve Kemik Yoğunluğu Görüntüleme Merkezi” Ataşehir Belediyesi’ne ödül getirdi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Sağlık alanında verdiği hizmetlerle dikkat çeken Ataşehir Belediyesi, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM)’nin Belediyeler Buluşması’nda Ataşehir Belediyesi Kadın Sağlığı, Mamografi ve Kemik Yoğunluğu Görüntüleme Merkezi ödüllendirildi.

Sağlık alanındaki hizmetlerine; “Türkan Saylan Tıp Merkezi”, “Ferhatpaşa Sağlık Polikliniği”, “Kadın Sağlığı Merkezi”, “Bahriye Üçok Hasta Konukevi”, “Evde Sağlık ve Sosyal Destek Hizmetleri”, “Sosyal Alarm Sistemi”nden sonra Ataşehir Belediyesi Kadın Sağlığı, Mamografi ve Kemik Yoğunluğu Görüntüleme Merkezi’ni de ekleyen Ataşehir Belediyesi bu hizmetiyle ödüle layık görüldü.

ATAŞEHİR’E SAĞLIK ALANINDA ÖDÜL

Geçtiğimiz günlerde Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) tarafından yerel belediyelerin katıldığı düzenlenen organizasyonda Kadın Sağlığı, Mamografi ve Kemik Yoğunluğu Görüntüleme Merkezi projesi Ataşehir Belediyesine ödül getirmişti.  SODEM tarafından Ataşehir Belediyesi’ne verilen ödülü Belediye Başkanı Battal İlgezdi adına Başkan Yardımcısı Kalender Özdemir CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçadaroğlu’nun elinden almıştı.

KADIN SAĞLIĞI, MAMOGRAFİ VE KEMİK YOĞUNLUĞU GÖRÜNTÜLEME MERKEZİ HİZMETLERİ:

Ataşehir Belediyesi Kadın Sağlığı, Mamografi ve Kemik Yoğunluğu Görüntüleme Merkezi’nde; sağlık açısından büyük risk oluşturan ve görülme sıklığı olarak dünyada ve ülkemizde en sık rastlanan kanserler arasında birinci sırada yer alan meme kanserinin, diğer önemli bir kanser türü olan ve görülme sıklığı açısından ikinci sırada yer alan rahim ağzı kanserinin ve ilerleyen yaşlarda çoğu vatandaşlarımızda önemli bir sağlık sorunu olarak karışımıza çıkan kemik erimesinin (Osteoporoz) erken teşhis ve tanısı için hizmet veriliyor.

Merkezde yapılacak olan her türlü hekim kontrolü ve muayenesi sonrasında tetkik (mamografi, pap smear alınımı, ultrason ve kemik yoğunluğu ölçümü) işlemlerinden herhangi bir ücret alınmazken, son sistem cihazlarla hizmet verilen merkezde Kadın Doğum Uzmanı, Genel Cerrahi Uzmanı, Radyoloji Uzmanı ile yardımcı sağlık personeli ve Radyoloji Teknisyeni bulunuyor.

Hasta kabulüne başlanan merkezde,  ilçe sınırları içerisinde ikamet edenler herhangi bir ücret ödemeden gerekli kayıt işlemlerini yaptırdıktan sonra Genel Cerrahi ve Kadın Doğum Uzmanı tarafından muayene ediliyor. Gerek görülmesi halinde ise ilgili tetkiklerin yapılması sağlanıyor. Görüntüleme işleminden sonra yapılan değerlendirmeye göre hasta tam donanımlı bir hastaneye yönlendiriliyor.

İLETİŞİM

Telefon:0216 570 50 00 (Dahili: 1943- 1991)Adres: İçerenköy Mahallesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi No:108-110

Etiketler: » » » » » » » »
Share
585 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ