logo

Kadriye Selçuk’un Yeni Kitabı “Patlıcanlı Yokuşu” Raflarda

Kadriye Selçuk’un Yeni Kitabı “Patlıcanlı Yokuşu” Raflarda

Roman türünde yazdığı kitaplarına bir yenisini daha ekleyen Yazar Kadriye Selçuk’un, yaşam hikayelerinden esinlendiği “Patlıcanlı Yokuşu” kitabı Cinius Yayınlarından çıktı.

USTA YAZAR KADRİYE SELÇUK’UN YENİ KİTABI “PATLICANLI YOKUŞU” RAFLARDA YERİNİ ALDI

Sanatın bir çok dalı ile yakından ilgilenen Yazar Kadriye Selçuk, roman türünde yazdığı kitaplarına bir yenisini daha ekledi. Gerçek yaşam hikayelerinden esinlenerek kaleme aldığı “Patlıcanlı Yokuşu” isimli kitabı Cinius Yayınlarından çıktı.

   Toplumsal sorunlara ve kişiler üzerinde bıraktığı etkilere kitaplarındaki karakterler aracılığı ile değinen Kadriye Selçuk, roman türünde yazdığı yeni kitabında, İzmir’in tarihi yerleşkelerinden Agora yakınlarında, dramatik olayların yaşanmasıyla ünlü Patlıcanlı Yokuşu’nda geçen hayatları konu alıyor.

   Çevre koşullarının ve aile hayatının bir insanın yetiştirilme sürecindeki etkilerinin gerçek yaşam hikayelerinden ilham alınarak anlatıldığı kitap, toplumun çözüm bulmak için uğraştığı konulara daha yakından bakılmasını sağlıyor. Okuyucuda empati duygusu oluşturarak hayatın zorlu koşullarını; birbiri ile ilişkili konular ve kişiler üzerinden betimliyor.

   Kitabın sonunda kurgunun geçtiği mekan olan Patlıcanlı Yokuşu’nun ve yaşanan trajik olayların bir kısmı gerçek fotoğraflar ile yer alıyor.

itvhaber

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ