logo

Kaftancıoğlu, ‘Görevime ve Mücadeleme Devam Ediyorum’

Kaftancıoğlu, ‘Görevime ve Mücadeleme Devam Ediyorum’

CHP PM Toplantısı sırasında sosyal medyadan istifasını açıklayan CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, sabah saatlerine yaptığı iki paylaşımla istifasını çektiğini duyurdu.

Recep Kenan/itvhaber.com

CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndan istifa eden Canan Kaftancıoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan yaptığı yeni açıklama ile istifasını geri çektiğini ve görevine devam ettiğini bildirdi.

PM toplantısı sırasında tepki olarak sosyal medya üzerinden istifasını açıklayan CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, sabah saatlerine yaptığı iki paylaşımla istifadan vazgeçtiğini, İl yönetimindeki arkadaşları ve örgütümün yoğun baskısı, partisine, örgütüne, seçmenlerine ve İstanbul’a olan sorumluluğu gereği görevine ve mücadelesine devam edeceğini duyurdu.

GÖREVİME VE MÜCADELEME DEVAM EDİYORUM

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, sabah saatlerine yaptığı istifadan vazgeçtiğini duyurduğu paylaşımları:

“Yerel seçim sürecinde CHP İstanbul örgütünün sesini partimizin karar mekanizmalarına yeterince yansıtamadığımı düşündüğüm için, vicdani kararımla il başkanlığından ayrılarak bundan sonraki sürece partimizin bir neferi olarak devam etme kararı almıştım.”

“İl yönetimindeki arkadaşlarımın ve örgütümüzün yoğun baskısıyla, partimize, örgütümüze, seçmenimize ve İstanbul’a olan sorumluluğum gereği görevime ve mücadeleme devam ediyorum.”

4.5 SAAT SÜREN TOPLANTI YÖNETİM TOPLANTISI

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Ankara dönüşünde İstanbul İl örgütü ile yaptığı yaklaşık 4.5 saat süren toplantının ardından yine sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla istifa kararından vazgeçtiğini ve görevinin başında olduğunu açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının belirlenme sürecinde yaşananlara değinen Kaftancıoğlu, “İstanbul’u kazanacak büyükşehir başkanımız da hala çalışmalarına devam ediyor gecenin bu saati itibariyle. Ve ben aynı şeyi 39 ilçe belediye başkan adaylarımız belirlenirken de yapacağımızı düşündüm ve bunun içinde hepiniz çok yoruldunuz. Ben, il yöneticisi arkadaşlarım, ilçe başkanı arkadaşlarım, Cumhuriyet Halk Partisi örgütü.

Ama ne yazık ki, sihirli bir değneğimiz yok. Her şey bir anda değişmiyor. Hep başaracağımıza inanıp, bu süreci hep birlikte, sağlıklı götüreceğimizi düşünürken, ilçe belediyelerimizin belirlenmesi, isimlerin hiç bir önemi yok arkadaşlar, kim olduğunun yada olmadığının hiç bir önemi yok. Ama ben örgütün sesini yukarıda yeteri kadar yansıtamadığımı düşündüm bugün” dedi.

“İSTİFA KARARINI KENDİM ALDIM”

İstifa kararını bireysel olarak kendisinin aldığını vurgulayan Kaftancıoğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Ben sorumluluğum olan İstanbul’da en azından benim tanıklığını ettiğim, tam bir yıldır çalışan, ama gerçekten çalışan örgütün sesini orada yansıtamamamın bende yarattığı moral motivasyon bozukluğudur. Ve biraz önce arkadaşlarımın çok haklı bir eleştirileri oldu. O anki duygu ve düşüncemle de bireysel böyle bir yorum yaptım. Sonuçta durum değişmedi aynı kanaatteyim. Çünkü İstanbul örgütünün adaylar belirlenme sürecinde, ilçe belediye başkan adayları belirlenme sürecinde fikri tam olarak yukarıya yansıtılamamıştır ve bunun tek sorumlusu da benimdir. Hiç bahane bulmaya gerek yok. Bu konuda bahane üretmeye gerek yok”

“BÖYLE BİR KARARI TEK BAŞINA ALMAMAM GEREKİYORDU”

Ama böyle bir kararı da yalnız başıma almamam gibi, en azından hayatın her alanında ortak karar alan, ortak akla inanan bir il başkanı olarak almamam gerektiğini il yöneticisi arkadaşlarım da uzun süren toplantının sonucunda ikna ettiler ve haklı olduklarını da kabul ettim.

O nedenle şunu söyleyeyim, Biz her şeye rağmen, her türlü aksaklıklara rağmen her ne olursa olsun, il başkan yardımcısı arkadaşlarımın söylediği gibi zorluklar belki biraz daha arttı ama buna rağmen 31 Mart akşamı Ekrem İmamoğlu’nu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yapacağız. Ben hepinizin de böyle düşündüğünü biliyorum.”

AKŞAM SAATLERİNDE PM SÜRERKEN İSTİFASINI DUYURMUŞTU

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ