logo

Kaftancıoğlu ‘Hiçbir Oy İnsan Hayatından Önemli Değil’

Kaftancıoğlu ‘Hiçbir Oy İnsan Hayatından Önemli Değil’

Canan Kaftancıoğlu başkanlığındaki CHP İstanbul İl Örgütü, CHP gençlik kolları üyesi 2 gencin önceki gece Büyükada’da bıçaklı saldırıya uğramasını FSM EAH’da yaptığı basın açıklamasıyla protesto etti.

Saldırıya uğrayan Vedat Demir’in tedavi gördüğü FSM EAH’da açıklama yapan CHP’li Kaftancıoğlu: “Her seçimde sandıklara kan bulaştırmaktan, şaibe karıştırmaktan vazgeçin. Hiçbir seçim hiçbir oy insanımızın hayatından daha önemli değil.” Dedi.

CHP İstanbul İl Örgütü, CHP gençlik kolları üyesi 2 gencin önceki gece Büyükada’da bıçaklı saldırıya uğramasını protesto etti. Yaralılardan Sedat Şahin taburcu edilirken; Vedat Demir’in yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor. CHP’li Kaftancıoğlu, yaptığı açıklamada sistematik bir biçimde saldırılara maruz kaldıklarını belirterek, “Her seçimde sandıklara kan bulaştırmaktan, şaibe karıştırmaktan vazgeçin.Hiçbir seçim hiçbir iktidar bir tek yurttaşımızın hayatından daha önemli değildir” dedi.

24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala muhalefet partilerine yönelik baskılar da artıyor. Türkiye’nin birçok bölgesinde muhalefet partisine mensup vatandaşlar ve seçim standları saldırılara maruz kalırken bir acı olay da önceki gece Büyükada’dan geldi. 16 Haziran Cumartesi’ni 17 Haziran Pazar’a bağlayan gece saat 01.30 sularında CHP’nin seçim standında bulunan 2 genç bıçaklı saldırıya uğradı. Önce HDP’nin seçim çadırını parçalayan saldırganlar daha sonra kendilerini uyaran CHP’li gençleri bıçakla yaraladı. CHP Adalar Gençlik Kolları üyesi Sedat Şahin (19) hafif yaralanırken; Vedat Demir’in (28) ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanenin yoğun bakımında tedavisi devam ediyor.

“OY İÇİN HER YOLU MÜBAH SAYAN MAFYA BOZUNTULARIYLA MÜCADELE EDİYORUZ”

CHP İstanbul İl Örgütü de bugün İstanbul’un birçok noktasında seçim çalışmalarına yönelik gerçekleştirilen saldırıları protesto etmek ve adil seçim çağrısı yapmak için bir basın açıklaması yaptı.

Büyükada’da gerçekleştirilen saldırıda ağır yaralanan Vedat Demir’in tedavisinin sürdüğü Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’n gelen CHP’liler adına İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu açıklamalarda bulundu. Saldırılara sert tepki gösteren Kaftancıoğlu, “Devlet, bugün bir partinin elinde halkına karşı mücadeleye girişmiş durumda. Yurttaşlarımızın kanı üzerinden oy devşirmeye çalışan ve bu yolla muhalefeti susturmak isteyen alçak bir zihniyetle karşı karşıyayız. Oy için her yolu mübah sayan, kandan beslenen mafya bozuntularıyla mücadele diyoruz.

Kendisine destek vermeyen herkesi hain ya da terörist ilan etmekten utanmayan iktidara sesleniyoruz: Her seçimde sandıklara kan bulaştırmaktan, şaibe karıştırmaktan vazgeçin. Yaklaşmakta olan sonunuzu değiştiremeyecek ama insanlarımızın saçının teline dahi zarar verse canımızı yakan mafya özentilerinizi sokaklardan toplayın. İnsan ya da hayvan ayırmadan yaşamın her türlüsüne düşman bu anlayışı tarihin çöplüğüne göndermeye 1 haftadan az kaldı. Şimdi insana, doğaya, yaşama, demokrasiye düşman bu soytarılardan; 24 Haziran’da da sonra da onların tasmalarını elinde tutanlardan hesap soracağız. Umudunu, geleceğini, hayallerini çalıp para karşılığı sokaklarda adam bıçaklamaya gönderdiğiniz o insanları da sizin elinizden kurtaracağız” dedi.

Recep Kenan paylaştı: 18 Haziran 2018 Pazartesi

“SALDIRILAR PLANLI VE SİSTEMATİK”

Seçim sürecinde sistematik saldırılara maruz kaldıklarını kaydeden Kaftancıoğlu, “Bugün burada demokratik ve barışçıl bir ortamda adil bir seçim gerçekleştirilmesi talebimizi yinelemek için bir aradayız. Hiçbir seçim hiçbir oy insanımızın hayatından daha önemli değil. İki gencecik kardeşimizi kalleşçe yaraladılar. Planlı ve programlı bir şekilde adaya saldırı düzenlemek için gelen mafya bozuntusu bir grup önce HDP’nin seçim çadırını yaktı, yıktı. Aydınlık ve pırıl pırıl gençlerimiz orada haksızlığa müdahale ettiler. Bizim gençlerimiz, AKP’nin çadırını yakmak isteyenlere de müdahale ederdi. Gençlerimize ellerindeki bıçaklarla saldırdılar. Seçim sürecinde her gün başka bir bölgede saldırılara uğruyoruz. Sistematik bir biçimde yapılan saldırılar münferit bir vaka olarak kabul edilemeyecek boyuta ulaşmış durumda” diye konuştu.

İstanbul’da partisinin seçim çalışmalarına yönelik yapılan saldırıları anlatan Kaftancıoğlu “3 gün önce Üsküdar’da da Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’nin Üsküdar programına ilişkin pankart asan gençlerimiz saldırıya uğradı, darp edildi, yaralandı. Yine geçtiğimiz günlerde Esenyurt’ta 3. Bölge Milletvekili Adayımız Sinan Karaca Öztürk, pankartlarımızı kesen bir grubu uyardığı için saldırıya uğradı, yaralandı ve eline 17 dikiş atılmış durumda. Geçen hafta Sultanbeyli’de seyir halindeki seçim otobüsümüzün camlarına taş atıldı ve olası bir kazadan dönüldü. Ümraniye’de seçim çadırımız parçalandı, kullanılamaz hale getirildi. İstanbul’un her yerinde pankartlarımız, bayraklarımız, afişlerimiz kesiliyor” dedi.

Recep Kenan paylaştı: 18 Haziran 2018 Pazartesi

Ataşehir Fatih Sultan Mehmet Eğitim Ve Araştırtma Hastanesi (FSM EAH) bahçesinde CHP tarafından yapılan basın açıklamasına CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve CHP İstanbul İl Genlik Kolları Başkanı Berkay Düzce ile birlikte, CHP Adalar İlçe Başkanı Mustafa Kerem Tunç, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, CHP Üsküdar İlçe Başkanı Erdoğan Altan, CHP Maltepe İlçe Başkanı Engin Özkan, HDP Ataşehir İlçe Başkanı Necdet Özçelik, Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadi Özata, CHP 27. Dönem Milletvekili adayları İbrahim Kaboğlu, Tahsin Usta, 24 Dönem İstanbul Milletvekili ve önceki dönem PM Üyesi Kadir Gökmen Öğüt katıldı.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ