logo

Kalp Damar Cerrahi Hocası Kurucu Başhekim Prof.Dr.Cevat Yakut Yaşamını Yitirdi

Kalp Damar Cerrahi Hocası Kurucu Başhekim Prof.Dr.Cevat Yakut Yaşamını Yitirdi

Kalp ve damar cerrahı hocası, Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kurucu Başhekimi Prof. Dr. Cevat Yakut hayatını kaybetti.

Recep Kenan / itvhaber.com

Kurucu Başhekim Prof. Dr. Cevat Yakut’un yaşamını yitirdiği Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından yapılan açıklamayla duyuruldu.

Türkiye ve dünyanın önde gelen kalp doktorlarından biri olan Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Kurucu Başhekimi olan Prof. Dr. Cevat Yakut’un vefatı sağlık camiasında büyük üzüntü yarattı.

Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesince yayımlanan baş sağlığı mesajında, “Derin üzüntüyle bildiriyoruz ki, uzun yıllar boyunca sağlık sektöründe önemli hizmetler vermiş olan Hastanemiz kurucu Başhekimi Prof. Dr. Cevat Yakut hocamız, vefat etmiştir.
Kendisi, meslek hayatı boyunca nitelikli sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi ve toplum sağlığının korunması adına önemli katkılarda bulunmuştur. Bu acı kaybı yaşayan sağlık camiasına, Koşuyolu ailesine ve sevdiklerine başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Onun anısını daima yaşatacağız ve yaptığı değerli katkıları asla unutmayacağız.” ifadeleri yer aldı.

Prof. Dr. Cevat Yakut Kimdir?

Ankara’nın Beypazarı ilçesinde doğan Prof. Dr. Cevat Yakut, Koşuyolu Kalp ve Araştırma Hastanesi’nin kurucuları arasında yer aldı. Kalp cerrahisi alanında önemli bir isim olan Prof. Dr. Cevat Yakut, Van Yüksek İhtisas Hastanesi’nde kalp cerrahisi birimini başlatmak üzere atanmıştır ve 10 yıl boyunca hafta sonlarını Van’da ameliyat yaparak geçirmiştir.

Ayrıca, Azerbaycan Bakü Merkezi Klinik Hastanesi’nde Kalp Damar Cerrahisi Genel Koordinatörlüğü görevini üstlenmiş ve Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği başkanlığını iki dönem boyunca yapmıştır. Prof. Dr. Cevat Yakut, çeşitli ödüllere layık görülmüş olup, bu ödüller arasında Başbakanlık Onur Belgesi de bulunmaktadır.

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ