logo

‘Kanal İstanbul’a Harcanacak Para İle Salgın Önlenirdi’

‘Kanal İstanbul’a Harcanacak Para İle Salgın Önlenirdi’

CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş, CoronaVirüs salgını yaşanırken Kanal İstanbul için bugün ihale yapılacak olmasını verdiği örneklerle eleştirdi.

CHP 26. Dönem İstanbul Milletvekili Milletvekili Barış Yarkadaş, iktidarın CoronaVirüs salgını yaşanırken “selin önünden kütük kapmaya çalıştığı”nı söyledi.

AKP’nin salgını fırsat bilerek doğa ve çevre katliamını sürdürdüğünü belirten Yarkadaş, Bakırköy Sadi Konuk Hastanesi’nde çekilen bir videoyla paylaştığı mesajlarında şu ifadelere yer verdi:

“İktidar ‘selin önünden kütük ve rant kapma’ peşinde. Bugün Kanal İstanbul ihalesini yapıyorlar. Korona’nın doğaya ve çevreye verilen zararlardan kaynaklandığını bile anlamıyorlar. Betona gömecekleri 120 milyar TL ile tüm çalışanlar bir ay evde oturabilir, yayılma önlenebilirdi.

120 milyarı kanala gömebilecek kadar zenginseniz, sağlık emekçilerimiz neden her gün  ‘Maskemiz, gözlüğümüz, eldivenimiz yok’ diye feryat ediyor. Ey AKP, yaşadıklarımız vicdanlarınızı hiç mi sarsmıyor! 18 yıllık iktidarınızın yarattığı sağlık sistemi videoda… Hala mı Kanal İstanbul!”

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ