logo

KAR ÜLKE ÇAPINDA OKULLARI TATİL ETTİ

KAR ÜLKE ÇAPINDA OKULLARI TATİL ETTİ

İstanbul Valisi Şahin’nden beklenen açıklama geldi. İstanbul Valisi Vasip Şahin, kar yağışı ve yoğun buzlanma nedeniyle okulların Pazartesi günü tatil edildiğini duyurdu. 

Recep Kenan/itvhaber.com

Sosyal medyadan paylaşım yapan Vali Şahin açıklamasında, “İlimizde zaman zaman devam eden kar yağışı ve yoğun buzlanma nedeniyle eğitim-öğretime yarın(pazartesi) 1 gün süre ile ara verilmiştir” ifadelerine yer verdi.

İSTANBUL VALİSİ ŞAHİN’DEN BASIN AÇIKLAMASI

İstanbul Valiliği resmi web sitesinden basın açıklaması yapan Vali Şahin, açıklamasında; “Cuma günü akşam saatlerinde başlayan ve aralıklı olarak devam eden kar yağışının neticesinde kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler göz önüne alınarak, her hangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla tüm resmî ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde; gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ve Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine 09 Ocak Pazartesi günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür” dedi.

ENGELLİ VE HAMİLE PERSONEL İDARİ İZİNLİ

İstanbul Valisi Vasip Şahin açıklamasında, “Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır” ifadeleriyle dezavantajlı çalışanların da pazartesi günü inli sayılacağını kaydetti.

GÜNDÜZ -2, GECE -20 DERECE HİSSEDİLECEK

Olumsuz hava koşullarının etkisi altına giren İstanbul’da cuma günü başlayan kar yağışı etkili olmaya devam ediyor. Sıcaklıklar sıfırın altına düştü. Meteoroloji verilerine göre, İstanbul’da bugün gündüz en yüksek sıcaklık -2, hissedilen sıcaklık ise -20 derece olacak.

ÇORUM, ÇANAKKALE ve MANİSA’DA DA TATİL

Çorum’da kar yağışı dolayısıyla merkez, İskilip, Ortaköy ve Mecitözü ilçelerinde yarın eğitime ara verildi. Manisa’daki yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın Gördes ilçesinde tamamen, 8 ilçede ise kısmi olarak ara verildiği bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle yarın Gördes ilçesindeki okulların tatil edildiği belirtildi. Yunusemre, Selendi, Akhisar, Şehzadeler, Turgutlu, Kırkağaç, Soma ve Salihli ilçelerinde ise eğitime kısmi olarak ara verildiğini kaydedilen açıklamada, bunun kapsamının, taşıma merkezlerinin tümü ya da bazılarıyla sınırlı olduğu ifade edildi. Açıklamada, Saruhanlı, Gölmarmara, Sarıgöl, Alaşehir, Köprübaşı, Kula, Ahmetli ve Demirci ilçelerinde ise okulların açık olacağı bildirildi. Yapılan açıklamada, Çanakkale iline bağlı Çan, Lapseki, Ezine, Yenice, Biga, Bayramiç, Ayvacık, Geliboluilçelerinde okulların tatil edildiği duyuruldu

AMASYA VALİSİ’NDEN ATTİL AÇIKLAMASI

Amasya’da kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildi. Amasya Valisi Salih Işık yaptığı açıklamada, kent genelinde kar yağışının etkili olduğuna işaret etti. Meteoroloji verilerine göre kar yağışının süreceğini belirten Işık, “İlimizde devam eden yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelinde eğitim ve öğretime yarın bir gün süreyle ara verilmiştir” dedi. Engelli ve hamile memurların da yarın izinli sayılmasının kararlaştırıldığı bildirildi.

KAR YAĞIŞI NEDENİYLE OKULLARIN TATİL OLDUĞU İLLER

Kar yağışı nedeniyle şu ana kadar okulların tatil edildiği açıklanan şehirler; Balıkesir ile Susurluk, Bandırma, Erdek, Savaştepe, Dursunbey, Manyas, Marmara, Kepsut ve Gönen ilçeleri, Bartın  – Kurucaşile, Bolu, Bursa, Çanakkale – Çan, Lapseki, Ezine, Yenice, Biga, Bayramiç, Ayvacık, Gelibolu, Düzce – Akçakoca, Edirne, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Manisa – Gördes tamamen Selendi, Akhisar, Şehzadeler, Turgutlu, Kırkağaç, Soma ve Salihli ilçelerinde kısmen, Nevşehir, Sakarya, Samsun – Asarcık, Kavak, Havza, Vezirköprü ve Çarşamba, Tekirdağ, Tokat, Yalova, Yozgat –Yenifakılı, Zonguldak

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ