logo

KARDEŞ KÜLTÜRLERİN FESTİVAL SILA KONSERİYLE BAŞLIYOR

Sıla’dan Hadise’ye, Selda Bağcan’dan Koray Avcı’ya müziğin 14 dev ismini Ataşehirlilerle buluşturacak “6. Ataşehir Kardeş Kültürlerin Festivali” Sıla konseri ile başlıyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

Kardeş Kültürlerin Festivalinde, toplam 14 sanatçı Türk Müziği’nin birbirinden farklı türlerini Ataşehir’de sergileyecek. Festivalin bu yılki programı Sıla’nın sahne alacağı ilk gün konseriyle 19 Eylül Salı günü Barbaros Mahallesi Cumhuriyet Parkı’nda saat 20.00’da başlayacak. Konserde yaklaşık 2 saat sahnede kalarak sevilen şarkıları seslendirecek Sıla, Ataşehir’de çok özel bir müzik ziyafeti yaşatacak.

Ataşehir Belediyesi tarafından bu yıl altıncısı düzenlenecek “Kardeş Kültürlerin Festivali” 19-26 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Konserlerimizi bu yıl mahallerimize taşıdık. Daha samimi, daha sıcak, daha da kaynaşarak konu komşu hep birlikte eğleneceğiz, hep birlikte nefes alacağız. Değerli komşularımız, müziklerini radyo ve televizyondan izleyip dinledikleri sanatçılarımızı neredeyse evlerinden canlı izleyecekler” dedi.

Festival boyunca Sıla’dan Hadise’ye, Selda Bağcan’dan Koray Avcı’ya, Göksel’den İlkay Akkaya’ya, Ziynet Sali’den Ferhat Tunç’a, İlyas Yalçıntaş’tan Ayla Çelik’e, Niyazi Koyuncu’dan Mümin Sarıkaya’ya, Nurettin Bay’dan Onur Akın’a kadar müziğin her dalından usta isimler yedi ayrı mahallede müzikseverlerle buluşacak.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
984 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

KARDEŞ KÜLTÜRLERİN FESTİVAL SILA KONSERİYLE BAŞLIYOR” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    KARDEŞ KÜLTÜRLERİN FESTİVAL SILA KONSERİYLE BAŞLIYOR
    https://www.itvhaber.com/kardes-kulturlerin-festival-sila-konseriyle-basliyor.html#.WcDutnjHJSI.twitter
    #Sıla #Hadise #SeldaBağcan #KorayAvcı #Ataşehir #KardeşKültürlerinFestivali #SılaKonseri #SılaAtaşehirKonseri #itvhaber