logo

Kartal Beleyesi Ve Kartal HEM’den ‘Kadın Emeği Festivali’

Kartal Beleyesi Ve Kartal HEM’den ‘Kadın Emeği Festivali’

Kartal Belediyesi ve Kartal Halk Eğitim Merkezi, ‘Hayat Boyu Öğrenme Haftası’ kapsamında 14-18 Haziran tarihlerinde Kadın Emeği Festivali düzenledi.

Kartal Belediye Başkanımız Gökhan Yüksel’in Kadın istihdamına ve emeğine yönelik vizyonu ile çıkılan yolda, Kadın Aile Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Haftası Kapsamında, Kadın Emeği Festivali düzenlendi.

“KARTAL KADIN EMEĞİ FESTİVALİ” GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE BAŞLADI

Kartal Belediyesi ve Kartal Halk Eğitim Merkezi, ‘Hayat Boyu Öğrenme Haftası’ kapsamında 14-18 Haziran 2023 tarihleri arasında Kadın Emeği Festivali’ne ev sahipliği yaptı. Pek çok farklı etkinliğe sahne olan festivalin açılış kurdelesini kesen Kartal Kaymakamı Abdullah Demir ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, üretici kadınların festival heyecanına ortak oldu. Festivale onur konuğu olarak katılan Türk Sinemasının Sultanı Türkan Şoray da Kartallı kadınlarla bir araya gelerek keyifli bir söyleşiye imza attı.

Kartal’da kadın çalışmalarını ve dayanışmasını artırmak, kadınların sosyal ve ekonomik konumlarını güçlendirmek, karar mekanizmalarında, liderlik konumlarında varlıklarını desteklemek amacıyla önemli proje ve çalışmaları hayata geçiren Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Kartal Halk Eğitim Merkezi ile birlikte 5 gün süren önemli bir etkinlik olan “Kadın Emeği Festivali” düzenledi.

‘Hayat Boyu Öğrenme Haftası’ kapsamında ‘Kadın Emeği’ adının verildiği ve onlarca sürpriz etkinliğin yer aldığı festivalin açılışı, coşkulu bir törenle yapıldı. 18 Haziran 2023 tarihine kadar süren festivale, İstanbul ve çevre illerden kadınlar ise yoğun ilgi gösterdi.

Açılışı gerçekleştirilen festival kapsamında her gün Kartal Meydanı’nda 11.00- 22.00 saatleri arasında pek çok etkinlik yer aldı. Halk eğitim kursu sergileri, kadın emeği pazarı ve Kartal’da bulunan sivil toplum kuruluşlarının kermesinin yanı sıra çeşitli söyleşi, konser, müzik ve sahne performansları gibi daha birçok eğlenceli etkinlik meydanda kurulan alanda gerçekleştiriliyor.

Kartal Kaymakamı Abdullah Demir ile Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel festivalin ilk gününde kurdele keserek festivalin açılışını gerçekleştirdi. Kartal protokolünün de katıldığı açılış programında, Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz kısa birer konuşma gerçekleştirdi.

Başkan Yüksel konuşmasında hayatın her alanında var olan kadınların emeğinin yer aldığı festivali Kartal Belediyesi olarak desteklemekten onur duyduklarını söyledi.

Festivalin ilk etkinliği ise zeybek gösterisi oldu. Büyük alkış alan bu gösterinin ardından kadınların emeklerinin yer aldığı stantları ziyaret eden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve Kartal Kaymakamı Abdullah Demir’e yöresel yemeklerden ikram edildi.

Kadın Emeği Festivali’nde günün diğer etkinlikleri ise sokak müziği sanatçısı İbrahim Kara Konseri ve Akademisyen Dr. Sevgi Düzgün’ün verdiği “Ebeveyn ve Çocuk Arasında Doğru İletişim, Özel Çocuk Anne Sosyal İlişkiler” adlı söyleşi oldu.

FESTİVALİN ONUR KONUĞU TÜRKAN ŞORAY

14 Haziran Çarşamba günü saat 18.00’de gerçekleşen “Kartallı Kadınlar Soruyor, Türk Sinemasının Sultanı Türkan Şoray Yanıtlıyor” söyleşisi ile Kadın Emeği Festivali büyük bir kalabalığı ağırladı.

Festivalin onur konuğu olan Türkan Şoray’ın Kartallı ve İstanbullu kadınlarla buluştuğu söyleşi, yoğun kalabalığa sahne oldu.

Kadın Emeği Festivali’ni çok beğendiğini söyleyen, kadınların her alanda başarılı olmasına sevindiğini ve bütün kadınların başarısını önemsediğini belirten Türkan Şoray, festivalin düzenlenmesine verdiği katkıdan dolayı Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e teşekkür etti.

Kadın Emeği Festivali’nde günün son etkinliği ise Hüseyin Alan konseri oldu. Alan her biri dillere pelesenk olmuş birbirinden güzel türküleri seslendirerek festival katılımcılarını coşturdu. 

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ