logo

KAYMAKAMLIK SON MAHALLE TOPLANTISINI YENİŞEHİR’DE YAPTI

İçişleri Bakanlığı’nın talimatı ile mahallinde düzenlenen, yetkili ve görevlilerle Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu’nun katıldığı mahalle toplantılarının sonuncusu Yenişehir’de yapıldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

İçişleri Bakanlığı’nın talimatı ile mahallinde düzenlenen, kurum yetkili ve görevlilerinin katıldığı mahalle toplantılarının sonuncusu Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu’nun katılımı ile Muhtar Mustafa Arı’nın ev sahipliğinde Yenişehir Mahallesi’nde yapıldı.

Yenişehir 7000A Sitesi salonunda Yenişehir Mahallesi Muhtarı Mustafa Arı’nın ev sahipliğinde Ataşehir Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen Yenişehir Mahallesi’indeki mahalle toplantısına Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan ile birlikte; Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Ataşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Deniz Kutlu, Ataşehir ilçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, Ataşehir Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Selma Özkaya, Ataşehir İlçe Tarım Müdürü Muhammet Ercik, Ataşehir Belediyesi Çevre Kontrol Müdürü Ayten Bağdatlıoğlu Kartal, Ataşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü İrfan Birinci, Ataşehir Halk Sağılık Müdürü Uz. Dr. Hazal Hande Uluç, Ataşehir İlçe Sağlık Müdürü Sayın Dr. Aycan Giray, mahalle muhtarları, site ve bina yöneticileri, esnaf ve mahalle sakinleri katıldı.

ATAŞEHİR’DE MAHALLE TOPLANTILARININ SONUNCUSU YENİŞEHİR’DE YAPILDI

Yenişehir Mahallesi Muhtarı Mustafa Arı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantının açılışında konuşan Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, her mahallede İçişler Bakanlığı’nın talimatı ile mahallinde yapılması ön görülen rutin toplantılardan Ataşehir’de sonuncusu olan Yenişehir Mahallesi toplantısını gerçekleştirdiklerini kaydederek, Ataşehir’in genel sorunları arasında yer alan güvenlik, trafik, eğitim, madde bağımlılığı sorunları ile birlikte bölgeye özel vatandaşların sorunlarının ele alınarak yerinde çözülemeyenlerin de ilgili kurumlara iletileceğini söyledi.

Kaymakamlık Mahalle Muhtarlığı Toplantısı Yenişehir'de Gerçekleştiriliyor.

Recep Kenan paylaştı: 14 Eylül 2017 Perşembe

NÜFUSA GÖRE ATAŞEHİR’DE 9.SIRADAYIZ

Ataşehir’de 17 mahalle de gerçekleştirilen toplantılarını sonuncusunun mahallelerinde yapıldığını kaydeden Yenişehir Mahallesi Muhtarı Mustafa Arı, İçişleri Bakanlığı’nın talimatı ile sürdürülen toplantıların Ataşehir mahallelerindeki kısmının bu toplantı ile tamamlanacağını kaydederek; “Toplantımıza katılan mahalle sakinlerimizden birçoğu site yöneticimiz. Mahallemizde, Ataşehir’in genel sorunlarının yanı sıra, siteler ve binalarda yaşanan özel sorunlarımız da var. Site yöneticilerine söz verirsek, bu sorunları onlardan dinlemiş oluruz. Mahallemizin nüfusu MERNİS kayıtlarında 17 bin 200 olarak görünüyor. Nüfusa göre Ataşehir’in mahalleleri arasında 9.sıradayız. Üniversitesi olan tek mahalle… Mahallemizde, Yunus Emre İşitme Engelliler Okulu, Yeditepe İşitme Engelliler Okulu, Ali İhsan Hayırlıoğlu Orta Okulu, Özel Adıgüzel Yüksek Okulu, Lise ve İlkokulu olmak üzere 6 okulumuz var. Bahçeşehir okulumuz da yeni geldi” şeklinde konuştu.

ÖNCE MAHALLE SAKİNLERİNİ DİNLİYOR, SONRA YÖNETİCİLER YANITLIYOR

Yapılan toplantılarda öncelikle mahalle sakinlerini dinlediklerini, daha sonra kamu yöneticilerinin imkanları çerçevesinde yanıtlar vermeye gayret ettiklerinin altını çizen Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, toplantını bu bölümünde söz almak isteyen mahalle sakini yada site yöneticisi Yenişehirlilere söz vererek sorunları dinledi.

YÖNETİCİLER, ESNAF VE MAHALLE SAKİNLERİ ŞİKAYETLERİNİ YAPTI

Toplantıda site ve bina yöneticileri ile esnaf ve mahalle sakinleri söz alarak; yeşil alanların imara açılması, deprem toplanma alanlarının yok edilmesi, trafik sorunu, kültür merkezi, park, yeşil alan ve etkinlik düzenlenecek alan eksikliği, çalışmayan ya da yetersiz kanalizasyonlar ile atık su kanalları ve gürültü en önemli şikayet konuları arasında yer aldı.

Yeni açılan özel okulun yaşattığı trafik sorununa dikkat çeken Mahalle sakinleri yan yol ve otoyol gürültüsünün azaltılması için girişimde bulundukları ses perdesi taleplerinin yerine getirilmesini istediler.

“YAĞMUR YAĞARSA” KORKUSUYLA YAŞIYORUZ

İmar İskan Konutları’nın bölgenin bir başka sorun kaynağı olduğuna işaret eden vatandaşlar, elektrik kablolarının da yeraltına alınmasını istediler. “Yağmur yağarsa” korkusuyla yaşadıklarını uyku uyuyamadıklarını ifade eden site yöneticileri, her yağmur yağışında yetersiz kalan atık su kanalları nedeni ile bütün binaların bodrum ve zemin katlarında su baskını yaşandığını vurgulayarak bu soruna çözüm bulunmasını talep ettiler.

Küçük sosyal ve kültürel etkinlikleri site içinde kendi olanaklarla gerçekleştirdiklerini ancak, büyük kültürel etkinlikleri için Ataşehir Belediyesi ve daha büyük projeler için de Büyükşehir Belediyesi’nin mahallelerinde yatırım yapmasını beklediklerini ifade ettiler.

KAYHAN, ”YEŞİL ALANIN İMARA AÇILMASINA İZİN VERMEDİK”

Vatandaşların soruları ve sorunlarının Ataşehir Belediyesi ile ilgili kısmına yanıt veren Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Semih Kayhan Yenişehir mahallesi sakinlerinin yararlanacağı, sosyal ve kültürel etkinlik alanı ihtiyaçlarını karşılayacak Atapark projelerinin itiraz nedeniyle gerçekleştirilemediğini kaydederek; “Belediye olarak hiç bir yeşil alanın imara açılmasına izin vermedik. Atapark içindeki büyük Kültür Merkezi projemizi gerçekleştiremedik. İtirazlar nedeniyle iptal oldu. Yine itiraz nedeniyle bir süredir yapımı durdurulan İçerenköy’deki 2000 kişilik genel amaçlı toplantı salonu olan Kemal Sunal Kültür Merkezi ile ilgili sorun çözüldü. 15 – 20 güne kadar inşaatın yapımına yeniden başlanacak. Ataşehir’in imar planlarının tamamlanması ve Gümrüğün taşınması durumunda ortaya çıkacak Belediyeye ait hizmet alanında büyük bir kültür merkezi projemiz var” ifadelerinde bulundu.

KUTLU, “MAHALLEDE KÜLTÜR MERKEZİ, PARK YAPABİLECEĞİMİZ ALANIMIZ YOK”

Oto yol kenarına ses perdesi talebi ile ilgili girişimleri olduğunu, yanıt beklediklerini kaydeden Ataşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Deniz Kutlu, “ya yapın yada izin verin biz yapalım” diyerek yetki istediklerini, burdum ve zeminlerde yaşanan su baskınlarının alt yapı eksikliği yada yetersizliğinden kaynaklandığını ve konunun muhatabının İSKİ olduğunu vurgulayarak, “Kanalizasyon ve atık su aynı sisteme bağlı. Yetersiz olan kanalizasyon şebekesi, yağmur suyunu taşıyamıyor. Atık su, ve yağmur suyu kanlarını  ayrılması gerekiyor. İSKİ tarafından yapılan çalışmanın kazırlı nedeniyle tahrip olan bazı kanallar da var. Bu sorunlar yıl sonunda İSİKİ’nin bölgedeki çalışmasının tamamlanması ile bitecek. Büyük bir kültür merkezinin de içinde olduğu 110 bin metrekare alan üzerine Atapark projemiz iptal edildi. Şimdi daha küçük bir alanda proje çalışmalarına devam ediyoruz. Nikah Salonu ve opera salonunun da olacağı büyük bir kültür merkezi planlıyoruz. Mahallede kültür merkezi yapabileceğimiz belediyemize ait alanımız yok” dedi.

MAHALLEDE KAYITLI ÖĞRENCİ OKULA KAYIT OLAMIYORSA BANA GELSİN

Vatandaşlardan gelen kayıt sorunları ile ilgili şikayeti yanıtlayan Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, uzak okula kayıt sorununun merkezi kayıt sisteminden kaynaklandığını bu konuda müdürlüğünün yetkisi olmadığının altını çizip, mahallede kayıtlı öğrencilerin kayıt sorunu yaşaması durumunda kendisine gelebileceğini söyledi.

TRAFİKTE YETKİ VE SORUMLULUK TRAFİK ŞUBESİ C BÖLGESİ’NDE

Yenişehir Mahallesi’nin Ataşehir’in sorunsuz, en temiz bölgeleri arasında olduğunu, az bir kadro ile hizmet vermeye çalıştıklarını ifade eden,  Ataşehir İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, İmar İskan Konutları bölgesi dışında kayda değer sorun yaşanmadığını, bölgede yaşanan trafik sorununun ise Trafik Şubesi C Bölgesi yetki ve sorumluluğunda olduğunu, bu konuda yetki ve sorumluluklarının olmadığını kaydetti.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1284 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

KAYMAKAMLIK SON MAHALLE TOPLANTISINI YENİŞEHİR’DE YAPTI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    KAYMAKAMLIK SON MAHALLE TOPLANTISINI YENİŞEHİR’DE YAPTI
    https://www.itvhaber.com/kaymakamlik-son-mahalle-toplantisini-yenisehirde-yapti.html#.WbuQT31QV_w.twitter
    #İçişleriBakanlığı #MahaleToplantısı #AtaşehirKaymakamı #ZaferKaramehmetoğlu #YenişehirMahalleToplantısı #AtaşehirBelediyesi #SadıkSemihKayhan #MustafaArı #itvhaber