logo

Kemal Berktan Konferans Salonu ve Kütüphanesi Açıldı

Kısa sürede yapımı tamamlanan Kemal Berktan Ortaokulu Konferans Salonu ve Kütüphanesi Ataşehir ilçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu’nun katıldığı törenle açıldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Müdür olarak göreve başladığı kısa süreden okulda önemli değişikliklere imza atan Kemal Berktan Ortaokulu Müdürü Göncer Demiryülek, konferans salonunu yenileyip, okuluna yeni bir kütüphane kazandırdı.

Açılış törenine Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu ve Ataşehir  Belediye Başkan Yardımcısı Sadi Özata ile birlikte; CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, AK Parti İlçe Başkan Yardımcıları Fatih Akıncı, Halil İbrahim Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertruğrul Bilican, Şube Müdürleri Vedat Vefa Budak, Nazım Yurdagül Belediye Başkan Yardımcısı Sadi Özata,  Emlak Konut GYO Genel Müdür Yardımcısı Hakan Akbulut,  Ataşehir Eğitim Hizmetlerini Geliştirme, Güçlendirme ve Koruma Derneği Başkanı İsmail Dağ, Okul Müdürleri öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Kemal Berktan Ortaokulu Müdürü Göncer Demiryülek, “Eğitim üzerinde yoğunlaştığımız zaman sadece hap gibi öğrenciye bilgi yükleyip, onların anne ve babasına karşı iyi bir evlat, öğretmenine karşı iyi bir öğrenci, ülkesine karşı iyi bir vatansever ve tüm topluma karşı iyi bir insan olma özelliğini ihmal ediyoruz. İlk emri “Oku!” olan bir dinin mensupları olarak, O emri verenin kulu, O’nu alanın ümmeti ve bu ümmet içerisinden çıkarılmış en hayırlı millet olarak tek amacımız kadim geçmişte olduğu gibi bugün ve yarın   “ila-yı kelimetullah şuuru ve Kızıl Elma mefkuresi ile “geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin; benzeri olmayan aziz vatanımızın ve cumhuriyetin ilelebet payidar kalması karakterli bir nesil olarak yetişmesi tek gayemizdir” dedi.

Göncer Demiryülek, karakterin eğitimden daha önemli olduğunu anlatan tarihten bir hikayeyi paylaşıp; “Vakti zamanı geldiği zaman kendi çıkarı ve menfaati için bize ve vatanına ihanet eden yüksek eğitimli kedilerden Allah bizi korusun” dileyerek ince bir mesajla karakter vurgusu yaptı. “Okumanın kendini bilmek ve tanımak” olduğunu vurgulayarak konuşmasını sürdürdü.

Konuşmasının son bölümünde Türkiye de ilk ve tek olarak Kemal Berktan Ortaokulu’nda uygulanacak olan projesini tanıtan Göncer Demiryülek, konuşmasında projesi hakkında şu ayrıntılara yer verdi:
“İki dil iki insan” mantığı ve Fatih gibi nesiller yetiştirme adına önümüzdeki yıl uygulamaya koyacakları projenin Kolejlerin bir kısmında uygulanan ikinci yabancı dil uyguluma projesi olduğunu söyledi ve Ağırlıklı Yabancı Dil projesi kapsamında İngilizce ve Almanca’nın  ilk defa aynı anda 5. Sınıflarda uygulamaya koyan ilk devlet ortaokulu olacağız.”

Etiketler: » » » » » »
Share
1204 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ