logo

KEMAL KILIÇDAROĞLU ENİS BERBEROĞLU’NU ZİYARET ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü”ne başlamasının gerekçesi olan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nu tutuklu bulunduğu Maltepe Cezaevi’nde ziyaret etti.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ankara’dan başlattığı Adalet Yürüyüşü’nü İstanbul Maltepe’deki “Adalet Mitingi” ile tamamlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Maltepe Cezaevi’nde ziyareti sonrasında yaptığı açıklamada; CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun anılarını yazdığını, moralinin yerinde olduğunu söyledi.

ADALETİN HAPSE ATILDIĞINI GÖRDÜM

Adalet saraylarda değil, üzerinde Adalet Sarayı yazılan binalarda bugünkü koşullarda adalet dağıtılmadığını iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu, adaletin mahkum edildiğini, adaletin hapse atıldığını gördüğünü kaydederek; “Hiçbir günahı olmayan insanların, terörle yakından uzaktan hiçbir ilgisi olmayan insanların, haksız yere suçlanan insanların hapse atılması, toplumun vicdanında derin yaralar açar, derin acılar açar” dedi.

UMARIZ ADALET YERİNİ BULUR VE TAHLİYE OLUR

Enis Bey bu örneklerden birisidir. Uzun yıllar gazetecilik yapan Enis Berberoğlu’nun bunun örneklerinden biri olduğuna işaret eden Kılıçdaroğlu, adaletin tecelli etmesi, yerini bulması dileğini dile getirerek; “Türkiye’nin en büyük gazetelerinden birisinin genel yayın yönetmenliğini yaptı. Bütün gazeteci arkadaşlara selamları var, morali yerinde. Az önce de ifade ettim anılarını yazıyor. Umarız adalet yerini bulur ve kısa süre içerisinde tahliye olur. Alınan karar çok ağır bir karar, hukukla bağdaşmayan bir karar, adaletle bağdaşmayan bir karar, toplum vicdanında derin yaralar açan bir karar. -Adalet ağır yürür, az görür ama mutlaka hedefine varır- diye bir ifade var. Dolayısıyla biz de adaletin bir gün tecelli edeceğine inanıyoruz” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
1030 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

KEMAL KILIÇDAROĞLU ENİS BERBEROĞLU’NU ZİYARET ETTİ” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    KEMAL KILIÇDAROĞLU ENİS BERBEROĞLU’NU ZİYARET ETTİ
    https://www.itvhaber.com/kemal-kilicdaroglu-enis-berberoglunu-ziyaret-etti.html#.WWOR7au5axg.twitter
    #AdaletYürüyüşü #Maltepe #AdaletMitingi #CHP #GenelBaşkan #KemalKılıçdaroğlu #MaltepeCezaevi #Ziyaret #CHPMilletvekili #EnisBerberoğlu #TutukluMilletvekili #itvhaber