logo

KILIÇDAROĞLU’DAN MYK SONRASI ENİS BERBEROĞLU AÇIKLAMASI

Enis Berberoğlu’nun tutuklanması ile toplanan MYK’nın ardından basın toplantısı düzenleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “gün gelecek onlar yargılanacaklar” dedi.

Recep Kenan/itvhaber.com

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun, MİT TIR’larının durdurulması görüntülerinin yayınlanmasına ilişkin tutuklama kararının ardından, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplanan CHP MYK, Berberoğlu’nun tutuklanmasını görüştü.

GÜN GELECEK ONLAR YARGILANACAK

Olağanüstü yapılan MYK toplantısı sonrası açıklama yapan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması ile ilgili yapılan değerlendirmede, “Asıl suçluların yargılanmadığı masum insanların yargılanıp hapsedildiği bir süreci yaşıyoruz. Yasa dışı yollardan eğer dışarıya silah götürüyorsa birileri, o kişilerin yargılanması lazım. Ama gün gelecek onlar yargılanacaklar” ifadelerine yer verdi.

“HİÇBİR VERİ VE DELİL OLMAKSIZIN 25 YIL”

Gazeteci ve Milletvekili Enis Berberoğlu’nun hiçbir veri ve delil olmaksızın 25 yıla mahkum edildiğinin altını çizen Kılıçdaroğlu, MYK toplantısı sonrası sert tonla yaptığı açıklamada, “Hiçbir veri ve delil olmaksızın 25 yıla mahkum edildi, Hangi anlayışla, hangi hukukla? Bunu asla ve asla kabul etmiyoruz. Bu kararı verenler bu kararın altında kalacaktır” şeklinde konuştu.

“ADALET” YAZAN AFİŞLE ANKARA GÜVENPARK’TA

Yarın elinde bir afişle Ankara Güvenpark’ta olacağını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Elimde sadece bir afiş olacak. ‘Adalet’ yazacak üzerinde, adalet” dedi.

ANKARA’DAN İSTANBUL’A YÜRÜYÜŞ BAŞLATACAK

Öte yandan Kılıçdaroğlu ve kurmaylarının da yer aldığı bir gurup Cumhuriyet Halk Partilinin Enis Berberoğlu’nun 25 yıla mahkum edilerek tutuklanmasına tepki olarak Ankara’dan İstanbul’a yürüyüş başlatacakları belirtiliyor.

Etiketler: » » » » » » »
Share
886 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

KILIÇDAROĞLU’DAN MYK SONRASI ENİS BERBEROĞLU AÇIKLAMASI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    KILIÇDAROĞLU’DAN MYK SONRASI ENİS BERBEROĞLU AÇIKLAMASI
    https://www.itvhaber.com/kilicdarogludan-myk-sonrasi-enis-berberoglu-aciklamasi.html#.WUFx8tswh5Y.twitter
    #EnisBerberoğlu #Tutuklanma #MYK #CHPGenelBaşkanı #KemalKılıçdaroğlu #CHPMilletvekili #MİTTırları #CHP #MYK