logo

KIMILİ DERNEĞİ, KADIN ÜYELERİ KAHVALTIDA AĞIRLADI

KIMILİ DERNEĞİ, KADIN ÜYELERİ KAHVALTIDA AĞIRLADI

kimiliArdahan İli Merkez Kımıli Köyü Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenledikleri kahvaltıda kadın üyelerini ağırladı.

Zübeyde Hanım Öğretmenevi Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde düzenlenen kahvaltıya; CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, KARDER Başkanı Orhan Çerkez, Ataşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Süleyman Karadağ, ÖNCÜLDER Başkanı Ertuğrul Bulakbaşı ile Kımıli köylüleri katıldı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle kadınlara karanfil verilen kahvaltıda, derneğin yaptığı çalışmalar hakkında açıklamalar yapıldı.

kimili_askin_sit

Dernek Başkanı Aşkın Şit yaptığı kısa konuşmada, akşam anneannesinin ölüm haberini aldıklarını, etkinliği iptal etmeye zaman bulamadıklarını belirterek; “ Bugün burada siz emekçi kadınlar için bir şenlik havası estirmeyi düşündük ama kısmet olmadı. Bundan dolayı hepinizden özür diliyorum. Sizlerden gördüğümüz bu destekten dolayı diğer derneklerden bir adım öndeyiz. Bize güvenerek verdiğiniz bu destekten dolayı hepinize şahsım ve yönetim kurulu adına hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Şit; “Köyümüz için yaptığımız her hizmette bize desteklerini esirgemeyen işadamlarımıza da sonsuz teşekkürlerimi buradan iletmek istiyorum. Köyümüze hizmetlerimiz devam edecektirKahvaltı sonrası aile büyüğümüzü toprağa vermek için köyümüze gideceğiz.  Bundan dolayı tekrar hepinizden özür diliyor, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nüz” kutluyor hepinize saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından katkılarından dolayı İşadamı Taner Tekin’e verilmek üzere hazırlanan plaket, iş yoğunluğu nedeniyle etkinliğe katılamayınca plaketi bir yakınına verildi.

Kaynak: İstanbulumGazetesi/Ali Balkimili_askin_sit

Etiketler: » » » » » » »
Share
467 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ