logo

Kımılı Köyüleri İftarda Ataşehir’de Buluştu

Kımılı Köyüleri İftarda Ataşehir’de Buluştu

kimiliAşkın Şit başkanlığındaki Kımılı Köyü Derneği’nin Ramazan ayı nedeniyle Mimar Sinan Camisi Konferans Salonu’nda düzenlediği iftar programı üyeleri bir araya getirdi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin Koruma Müdürü Aşkın Şit’ın başkanlığını yaptığı Ardahan İli Merkez Kımılı Köyü Kültür, Sosyal, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği; Ramazan ayı nedeniyle Mimar Sinan Camisinin Konferans Salonunda düzenledikleri iftar yemeğinde üyeleri ile bir araya geldiler.

İftar yemeğine katılan vatandaşlar önce, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve okunan dualar sonrası iftarlarını açtı.

İftar öncesi konuşan Dernek Başkanı Aşkın Şit; Geleneksel olarak her yıl üyelerini iftar sofrasında bir araya getirdiklerini belirterek:  “ Dernek Başkanı olduktan sonra düzenlediğim ikinci iftar yemeği. Toplamda 800 kişiye bu hizmeti veriyoruz.  Bu anlamlı günde hemşehrilerimle bu güzel sofrayı paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Canımız sağ oldukça bu etkinliğimizi devam ettirerek, iftar sofralarımızda köylülerimiz ve sevenlerimizle bir araya geleceğiz.  Ramazan ayı boyunca oruç tutan, maddi durumu iyi olmayan hemşehrilerimize erzak ve sıcak yemek hizmetini evlerine kadar götürerek yerine getiriyoruz.  Yardımlarımız Ramazan boyunca devam edecek. Destek olan ve katılan herkese teşekkür ediyorum. Oruç tutanlarında niyetleri kabul olsun” diye konuştu.

Derneğin düzenlediği yemeğe, Ataşehir ordulular Dernek Başkanı Ertuğrul Köleoğlu,Ataşehir  Güvercinler Derneği  Başkanı Niyazi Yaman, Esatpaşa Muhtarı Turan Kızıldaş ile Kımılılar katıldı.

KAYNAK: İSTANBULUMGAZETESİ/ALİ BAL

 

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ