logo

KÖK TAPU VE KAR YAĞIŞI MECLİS GÜNDEMİNDE

meclis_ Subat(0)Ataşehir Belediye Meclisi Şubat toplantılarında Yeniçamlıca Mahallesi’nin mülkiyet sorunu ve olumsuz kış koşullarında belediye hizmetlerindeki aksama iddiaları gündeme oturdu.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Sadi Özata başkanlığında Şubat ayı toplantılarında Yeniçamlıca mülkiyet sorununu ve kış koşullarında belediye hizmetlerindeki aksama iddiaları gündeme oturdu.

Şubat ayı ilk toplantısında Ak Parti gurubu tarafından Meclis Başkanlığı’na verilen yazılı önergeler ile Yeniçamlıca Mahallesi’nin mülkiyet sorununu ve yoğun kar yağışı ile olumsuz kış koşullarında aksadığı iddia edilen hizmetlerle ilgili Ataşehir Belediye Başkanlığı tarafından yanıtlanması istendi.

IMG_0051

Şubat ayı son oturumunda Yeniçamlıca Mahallesi’nin mülkiyet sorunu ve geçmiş günlerde ve yoğun kar yağışı ile olumsuz kış koşullarında aksadığını iddia ettiği belediye hizmetleri ile ilgili eleştirilerini dile getiren Ak Parti meclis üyesi İsmail Levent’in konuşması gerginlik yarattı.

meclis_aralik (61)

meclis_ (11)

Gündeme geçmeden önce “Yine şehitlerimiz var” diyerek Suriye’deki şehitlere dikkat çektiği gündem CHP Grup Başkanı İlhami Yılmaz gündem dışı konuşmasında; “Suriye’de iki günde 8, altı ayda 64 şehit verdik. Yürekler yanıyor, analar ağlıyor, sabırlar zorlanıyor. Yeter artık demek gerekiyor. Yine Rus uçakları kaza-en askerlerimizi vuruyor. Tamda CIA başkanı Ankara’da iken. Egemen güçlerin tarih boyunca kendi çıkarları ve hırsları uğruna mazlum insanları katletmişler ve katletmeğe de devam etmektedirler. Büyük oyunlar oynanıyor. Bu oyunların bir parçası olmamamız lazım diye düşünüyorum. Milletimizin başı sağ olsun” şeklinde konuşarak baş sağlığı dileğinde bulundu.

meclis_ (3)

Ortadoğu’nun yangın yeri olduğunu vurgulayan Ak Parti Grup Başkanı M.Cevat Arzık İki günde 8 şehidimiz var diyerek; “Ortadoğu biliyorsunuz yangın yeri. Ülkemizi kahraman askerlerimiz orada savunuyorlar. Özellikle de Ortadoğu ateşinin Türkiye’ye sıçramasını önlemek için bazı bedeller ödeniyor. Bu bağlamda şehit olan askerlerimize rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz” dedi.

IMG_0047

Yeniçamlıca Mahallesi’nin mülkiyet sorunu ile ilgili söz alan Ak Parti Meclis Üyesi İsmail Levent; “ Bir yıldır bu konuyu konuşmuyoruz ve de kimse dile getirmiyor. Ataşehir Belediyesinde 2016 yılının Mart ayında “kök tapu”ya dönmek için encümen kararı çıkarıldı.  Büyükşehir Belediyesine gönderildi. Ve tekrar iade edildi. Bu konuda CHP Meclis Üyesi arkadaşlardan, başkan yardımcılarından şikâyetçiyim. Bu konu üzerinde hiçbir çalışma ve gayretleri yok. Bir yıldır alınan kararı askıya çıkaramıyorlar. !/5000’lik çalışmaları büyükşehir başlatıyor. Benim meclis üyesi arkadaşlardan ricam. Ataşehir Belediyesi Yeniçamlıca dosyası çalışması nerede, ne aşamada. Birde gündeme siz getirin” ifadelerinde bulundu.

Yoğun kar yağışı ve kış koşullarında belediye hizmetlerinin aksadığı yönünde iddialarda bulunan İsmail Levent, geçen dönemde yağan kar nedeniyle Ataşehir Belediyesi gerçekten sınıfta kaldığını, çöpleri toplamadığını, ayrıca Malazgirt Caddesinin fotoğraflarını göstererek kaldırımların da bozuk olduğunu dile getirdi.

meclis_aralik (63)

Ak Partili Meclis Üyesi İsmail levent’in iddialarını yanıtlamak üzere söz alan CHP Grup Başkanvekili İlhami Yılmaz, İsmail Levent’in şov yaptığını iddia ederek; ”İsmail Levent arkadaşımız konuşurken dikkat ediyorum Ak Partili arkadaşlarımız dahi konuşmalarından sıkıntı duyduklarını görüyorum. İsmail şov yapıyor. Konuşmaları ile tüm meclisi geriyor.  Yeniçamlıca ile ilgili İBB’nin iadesinin gerekçelerini bilmeden konuşuyor. Oradaki vatandaşları mağdur etmemek için sizlerde komisyonda olmak üzere gerekli, çalışmalar yapılıyor. Yıllarca birikmiş olan bir sorunu tek celsede çözmek mümkün değil.”

meclis_ (5) meclis_ (7) meclis_ (14) meclis_ (15) meclis_ (19)

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1912 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

KÖK TAPU VE KAR YAĞIŞI MECLİS GÜNDEMİNDE” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    KÖK TAPU VE KAR YAĞIŞI MECLİS GÜNDEMİNDE
    https://www.itvhaber.com/?p=112542
    #Ataşehir #BelediyeMeclisi #YeniçamlıcaMahallesi #MülkiyetSorunu #OlumsuzKışKoşulları #BelediyeHizmetleri #KökTapu #İlhamiYılmaz #İsmailLevent