logo

Kurban Bayramı Sonrası 2 Günlük İdari İzinle Tatil 9 Gün Oldu

Kurban Bayramı Sonrası 2 Günlük İdari İzinle Tatil 9 Gün Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan 16 Haziran Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı sonrasındaki 2 günlük süreyi idari izin kapsamına alarak tatilin 9 güne çıktığını açıkladı.

Recep Kenan / itvhaber.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasında, “Kamu çalışanlarımız için 16 Haziran Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı sonrasındaki 2 günlük süreyi de idari izin kapsamına aldık” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında emeklilerin bayram ikramiyelerinin de 10-14 Haziran’da hesaplara yatacağını söyledi.

Bütün dikkatler Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 9 günlük bayram tatili açıklamasına çevirmişti.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamalarda tatil takvimin ile ilgili açıklama yaptı. 2024 yılında Kurban Bayramı, 16 Haziran Pazar günü başlayacak. İdari izin ve hafta sonu ile birlikte 9 gün olacak tatil 23 Haziran günü son bulacak.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, ” Kamu çalışanlarımız için 16 Haziran Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı sonrasındaki iki günlük süreyi de idari izin kapsamına aldık. Böylelikle perşembe ve cuma günlerini de bayram tatiline ekleyerek 9 günlük bir tatil imkanı sağlamış oluyoruz. Kurban Bayramı’nın şimdiden milletimiz İslam dünyası ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun diyorum” ifadeleri yer aldı.

ÖZEL SEKTÖR İDARİ İZİNDEN YARARLANIYOR MU?

İdari izin 657 sayılı kanun kapsamında yer alan devlet memurları için geçerli oluyor. İdari izin sektörü kapsamıyor. İdari izin ilan edilmesiyle memurlar için Kurban bayramı tatili 9 gün oldu.

 BAYRAM TATİLİ 9 GÜN OLDU MU?

Kabine Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kurban Bayramı ikramiyesini 10-14 Haziran tarihleri arasında emeklilerimizin hesaplarına yatırıyoruz. Kamu çalışanlarımız için 16 Haziran Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı sonrasındaki 2 günlük süreyi de idari izin kapsamına aldık.” dedi.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ

Kurban Bayramı dolayısıyla 16 Haziran Pazar, 17 Haziran Pazartesi, 18 Haziran Salı ve 19 Haziran Çarşamba resmi tatil olacak.

KAMUDA İDARİ İZİNLİ GÜNLER

Sonrasında denk gelen 20 Haziran Perşembe ve 21 Haziran Cuma günü de kamu çalışanları için idari izin kapsamına alındı.

İdari İzinle Kamu Çalışanlarına Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Oldu

2024 KURBAN BAYRAMI TAKVİMİ

Arefe: 15 Haziran 2024 Cumartesi

Kurban Bayramı (1. Gün): 16 Haziran 2024 Pazar

Kurban Bayramı (2. Gün): 17 Haziran 2024 Pazartesi

Kurban Bayramı (3. Gün): 18 Haziran 2024 Salı

Kurban Bayramı (4. Gün): 19 Haziran 2024 Çarşamba

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ