logo

Maltepe Belediyesi Toplu İş Sözleşmesi Açıklaması

Maltepe Belediyesi Toplu İş Sözleşmesi Açıklaması

Maltepe Belediyesi 1588 personelini ilgilendiren ve DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası ile 6 aydır süren Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamadığını duyurdu.

Recep Kenan/itvhaber.com

Maltepe Belediyesi DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası ile sürdürülen Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlandı.

Yazılı bir açıklama yapan Maltepe Belediyesi DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası ile sürdürülen Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde tüm sosyal ve idari haklarda anlaşma sağlandığı, maddi konularda anlaşma sağlanamadığı kaydedildi.

Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri ile ilgili Maltepe Belediyesi tarafından yapılan açıklama:

KAMUOYUNA ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Değerli Maltepeliler,

Belediyemizde çalışan 1588 personelimizi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerimiz, DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası ile 6 aydır sürmektedir. Emekçilerimizin tüm sosyal ve idari haklarında anlaşma sağlanmış olup, maddi konularda anlaşma sağlanamamıştır.

En düşük 2.800 TL alan emekçilerimizin ücretlerine ikramiyeler hariç yaklaşık %47 zam sonucunda net 4.118 TL’ye çıkarma teklifimiz sendika tarafından reddedilmiştir.

Amacımız; bir yandan emekçilerimizin alın terinesahip çıkmanın yanı sıra Maltepe Halkının vergileriyle oluşan bütçemiz ile ortaya konulan hizmet kalitesinin korunmasıdır. Bundan sonra da tavrımız aynı doğrultuda olacaktır.

Maltepe Belediyesi olarak yasal ve demokratik çerçevede kaldığı sürece, emekçilerimizin hak mücadelesine saygı duyduğumuzu bir kez daha kamuoyu ile paylaşmak isteriz.Ortak bir zeminde buluşmak adına sendika yetkililerinin, ülke ve kurumumuzun mali gerçeklerine uygun koşulları göz önünde bulundurmasını temenni ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ