logo

MALTEPE SAHİLİNDE ‘SİVAS GÜNLERİ 2015’ DÜZENLENDİ

Sivas_gunleri_2015_Maltepe_ (1)Sancaktepe Belediyesi ve Sivas STK’ları tarafından düzenlenen TBMM Başkanı İsmet Yılmaz’ın katılımıyla açılan Sivas Günleri 2015’in Maltepe’de gerçekleştirildi.

Bakan Yılmaz, “Bizi diğerlerinden farklı kılan, bizi diğerlerinden ayırt eden üstün kılmayan ancak zengin kılan şey bizim kültürümüzdür” dedi.

Her yıl binlerce insan tarafından ziyaret edilen ve bu yıl Maltepe Sahilinde 6’ıncısı düzenlenen Sivas Günleri 2015 gerçekleştirildi. Sivas’ın tüm ilçelerinin stantlarının yer aldığı gelenek, kültür ve yöresel zenginliklerinin tanıtımının gerçekleştirildiği organizasyona, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz’ın yanı sıra; İstanbul Valisi Vasip Şahin, Sivas Valisi Alim Barut, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve Ümraniye Belediye Başkanı HASAN Can, Sivas derneklerinin de aralarında olduğu STK temsilcileri ve İstanbullular katıldı.

Sivas_gunleri_2015_Maltepe_ (10)

Sivas Günleri 2015 Maltepe, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Osman Boyraz

“İSTANBUL’DA SİVAS KÜLTÜRÜ KONUŞULACAK”

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, yaptığı konuşmada, “Sivas tanıtım günlerinin 6’ıncısını gerçekleştiriyoruz. 5 yıl feshane’de bu güzellikleri yaşadık, bu yıl Maltepe Meydanı’ndayız. Aslında bu kültürel bir program, Sivas’ı İstanbul’a taşımış oluyoruz. Tüm kültürel çevresi ile beraber, Sivas tarihi, kültür mirası yüksek olan bir şehrimiz. Selçuklu’nun başkenti olmakla beraber, Türkiye Cumhuriyeti’nin de temellerinin atıldığı topraklar. Sivas’ın kültürel mirası içinde, Sivas Ulu Cami’den, medreselerimize, 4 Eylül Kongre Binası’ndan, Vilayet Binası’na kadar çok farklı tarihi eserler var” şeklinde konuştu.

Sivas_gunleri_2015_Maltepe_ (7)

Sivas Günleri 2015 Maltepe, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem

Sivas_gunleri_2015_Maltepe_ (11)

Sivas Günleri 2015, Maltepe,

YENİKAPI’DA, SİVAS GÜNLERİ’NDE GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE

6’ıncısı Maltepe Sahilinde düzenlenen Sivas Günleri 2015’in açılış törenini de yapan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem kapanıştaki konuşmasında; “Sivas Platformu ve İstanbul Sivas Konfederasyonu tarafından bu sene 6.’sını Maltepe etkinlik alanında düzenlediğimiz, Geleneksel Sivas Günleri Altınyayla ilçemizin sahne aldığı programla kapandı. Cuma gününden bugüne İstanbul’da yaşayan yüz binlerce Sivaslı hemşerimiz ve Sivas dostlarını Maltepe etkinlik alanında ağırladık. “Tarihin kaydedildiği günden bu yana damla damla biriken kültür” Sivas’ın tanıtım günlerine katılan, emeği geçen, katkı sunan herkese teşekkür ederim. Önümüzdeki yıl Yenikapı’da, Sivas Günleri’nde görüşmek dileğiyle” dedi.

Sivas_gunleri_2015_Maltepe_ (2)

Sivas Günleri 2015 Maltepe, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem

Sivas_gunleri_2015_Maltepe_ (9)

Sivas Günleri 2015 Maltepe, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem

Sivas_gunleri_2015_Maltepe_ (12)

Sivas Günleri 2015 Maltepe, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem

Etiketler: » » » » » » »
Share
1684 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

MALTEPE SAHİLİNDE ‘SİVAS GÜNLERİ 2015’ DÜZENLENDİ” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  MALTEPE SAHİLİNDE ‘SİVAS GÜNLERİ 2015’ DÜZENLENDİ |
  İTV Haber:
  AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
  https://www.itvhaber.com/?p=79718
  #SancaktepeBelediye #SivasGünleri #Maltepe #SivasGünleri2015 #TBMM #İsmetYılmaz #Sancaktepe #İsmailErdem #OsmanBoyraz