logo

MALTEPE’DE GÜLSUYU VE GÜLENSU DÖNÜŞÜYOR

gulsuyu_gulensu - planMaltepe kentsel dönüşümü kapsamında Gülsuyu ve Gülensu bölgelerinde imar planı kabul edildi, Maltepe kentsel dönüşüm İstanbul Büyükşehir Meclisi onayını bekliyor.

İstanbul’un Maltepe ilçesinde Gülsuyu ve Gülensu bölgelerinde kentsel dönüşüm imar planı kabul edildi. Söz konusu kentsel dönüşüme başlamak için ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin onayı bekleniyor.

5 BİN 506 BİNA YIKILACAK

Maltepe kentsel dönüşümü kabul edildiğinde 5 bin 506 bin binanın yıkımı söz konusu olacak. Ada bazında kentsel dönüşüm yapılacak olan Maltepe’de bir adada bulunan vatandaşlar yıkım sırasında başka bir alana yerleştirilecek ve sonrasında o adada kentsel dönüşüm tamamlandığında tekrar kendi bölgelerine geçecekler.

ÇOCUK ALANLARI VE YEŞİL ALANLAR DA BULUNACAK

Maltepe Belediyesi, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde “Kentsel Dönüşüm Projelerinde Bina Enerji Verimliliği ve Finansman Modelleri” konulu bir çalıştayda konuşan Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz; Gülsuyu ve Gülensu mahallelerinin kentsel dönüşüm planı ele alındı.

Bazı ilçelerde kentsel dönüşüm çalışması yapıldığına dikkat çeken Çetiz kentsel dönüşüm planının ortaya koyulduğunu ifade etti. 1,5 milyon metrekare alanı kapsayan Maltepe Gülsuyu ve Gülensu imar planında çocuk oyun alanları ve yeşil alanlar da olacak.

KAYNAK: HABERTÜRK

Etiketler: » » » » » » »
Share
1331 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

MALTEPE’DE GÜLSUYU VE GÜLENSU DÖNÜŞÜYOR” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  MALTEPE’DE GÜLSUYU VE GÜLENSU DÖNÜŞÜYOR |
  İTV Haber:
  AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
  https://www.itvhaber.com/?p=83526
  #Maltepe #KentselDönüşüm #Gülsuy #Gülensu #İmarPlanı #İBBMeclisi #itvhaber #Onay #İBB