logo

Maltepeliler Çanakkale Zaferi ‘nin 109’uncu Yılında Atalarını Unutmadılar

Maltepeliler Çanakkale Zaferi ‘nin 109’uncu Yılında Atalarını Unutmadılar

Maltepe Belediyesi, Çanakkale destanının 109’uncu yılında tarihi yarımadaya, Çanakkale Savaşları’nın geçtiği Gelibolu’ya yaklaşık 100 kişilik kafileyle çıkarma yaptı.

Maltepeliler, Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümünde tarihi yarımadaya çıkarma yaptı.

MALTEPELİLERİN ÇANAKKALE ÇIKARMASI

Maltepe Belediyesi, Çanakkale destanının 109’uncu yılında tarihi yarımadaya, Gelibolu’ya yaklaşık 100 kişilik kafileyle çıkarma yaptı. Duygu dolu anların yaşandığı gezide, rehberler eşliğinde, Çanakkale Savaşları’nın geçtiği yerler, savaşın kazanılmasında büyük etkisi olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Seyit Onbaşı gibi isimlerin bulunduğu mevziler dolaşıldı.

Maltepeliler, Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümünde tarihi yarımadaya çıkarma yaptı. Yaklaşık 100 kişilik bir kafileyle, Spor İşleri Müdürlüğü’nce organize edilen geziye, Çanakkale’nin Eceabat ilçesinden başlandı ve tarihi Gelibolu Yarımadası gezildi. Deneyimli rehberlerin etkili anlatımları ile o yılları zihinlerinde yaşayan Maltepeliler, zaman zaman gözyaşlarını tutamadı. Gezi esnasında rehberler tarafından, savaş cepheleri ve zaferin yaşandığı yerler hakkında bilgiler verildi. Namazgâh, Hamidiye Tabyası, Çanakkale Savaşı’nın seyrini değiştiren Seyit Onbaşı’nın, 215 kilogramlık top mermisini sırtlamasını anlatan Kilit Bahir köyündeki anıtı, Şahindere Şehitliği, Çanakkale Şehitleri Anıtı, Meçhul Asker Anıtı, Yahya Çavuş Şehitliği, 57. Piyade Alay Şehitliği ve Conkbayırı ziyaret edilerek, dualar edildi. Sık sık duygusal anların yaşandığı ziyarette, vatandaşlar belediyenin bu hizmetinden duyduklarını mutluluğu anlattı.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ