logo

Mansur Yavaş: Oy Vermeyenleri Pişman Edeceğiz

Mansur Yavaş: Oy Vermeyenleri Pişman Edeceğiz

İstanbul’da STK temsilcileriyle buluşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: “Zafer kutlaması yapmadık. Seçim öncesi, oy vermeyenleri pişman edeceğiz dedik.”

Recep Kenan/itvhaber.com

23 Haziran seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’na destek programı kapsamında STK temsilcileri buluşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçim öncesi kendilerine oy vermeyenleri pişman edeceklerini söylediklerini hatırlattı.

Yavaş, yine seçim öncesi; “Kazansak da kutlama yapmayacağız” dediklerini ve seçim kazandıktan sonra zafer kutlaması yapmadıklarını vurgulayarak; “Zafer düşmana karşı verilen mücadelenin sonucunda kutlanır. Biz karşımızdakini düşman olarak görmedik.” Şeklinde konuşu.

Mansur Yavaş Ankara Büyükşehir Belediyesi Hakkı Altınkaynak

Gepostet von Recep Kenan am Mittwoch, 19. Juni 2019

Seçim öncesi verdikleri sözde, “Seçmeni oy vermediğine pişman edeceğiz” dediğini hatırlatan Ankara BBB Mansur Yavaş, “İnsanları ayrıştırmadan, aldığımız vergileri düzgün bir şekilde harcayarak, oy vermeyenleri; keşke biz de oy verip bu güzelliğe ortak olsaydık diye pişman edeceğiz.” Dedi.

BİZ HESAP SORMAYA DEĞİL HESAP VERMEYE GELDİK

Yavaş, “Adaylığımız açıklandığında Ankara halkının geçen sefer Mansur Yavaş’ın hakkını yediler deyip bizi o makama oturttuysa, şimdi de İstanbul’da 31 Mart’ta nereye oy verirse versin yapılan haksızlığa dayanamayan insanlar, hak yerini bulacak.” Diye konuştu. Yavaş, konuşmasının sonunda “Biz hesap sormaya değil hesap vermeye geldik. Ekrem İmamoğlu’nu size, İstanbul’u da Ekrem İmamoğlu’na emanet ediyorum.” Dedi.

BİZİM FELSEFEMİZDE İNSAN SAĞLIĞI ÖNCELİĞİ VARDIR

Ayrım yapmadan insan sağlığına öncelik veren felsefeleri olduğunun altını çizen Mansur Yavaş, “Eski dönemde oy vermeyenlere hizmet yapılmazdı. Bunu açık açık izlediniz. -Az oy verene hizmet yapmayacağım, çok oy verene hizmet yapacağım- dediler. Bizim felsefemiz tam tersine, öncelik olarak insan sağlığını ilgilendiren suyun hala tankerle taşındığı yerlere, hangi partiye oy vermişse, hiç bakmadan su şebekesini yapıyoruz. Halk sağlığını tehdit eden yerlere kanalizasyon hizmetini götürüyoruz. Bizim felsefemizde insan sağlığı önceliği vardır.” Diye konuştu.

SEÇMENİ OY VERMEDİĞİNE PİŞMAN EDECEĞİZ

Seçim öncesi verdikleri sözde, “Seçmeni oy vermediğine pişman edeceğiz” dediğini hatırlatan Ankara BBB Mansur Yavaş, konuşmasında, “Bizler bu şekilde insanları ayrıştırmadan, aldığımız vergileri düzgün bir şekilde harcayarak, oy vermeyenleri; keşke biz de oy verip bu güzelliğe ortak olsaydık diye pişman edeceğiz.” İfadeleri ile ayrım yapmadan bütün Ankaralılara eşit bir şekilde ihtiyaçları olan hizmeti verecekleri vurgusu yaptı.

BİZ ZAFER KAZANDIK DEMEYECEĞİZ. ÇÜNKÜ ZAFER SAVAŞI ÇAĞRIŞTIRIR

Bundan sonra Ankara’da ayrımcılık, ötekileştirmeye son verileceğini vurgulayan Ankara BB (Büyükşehir Belediye) Başkanı Mansur Yavaş, herkese eşit hizmet etmek zorunda olduklarının altını çizerek; “Biz seçimi kazandığımız akşam söz veriştik. -İstersek yüzde 90 oranda oy alalım, biz zafer kazandık demeyeceğiz. Çünkü zafer savaşı çağrıştırır. Karşınızda düşman olması lazım… Biz asla karşımızda düşman görmüyoruz. Sadece rakibimiz var.- demiştik. Ve, gerçekten seçimi kazandığımız yerde konuşmalar yaptık, işin başına geçtik. Abartılı hiçbir hareketimiz olmadı, olmayacak…” Dedi.

İHALELERİ İNTERNETTEN YAYINLAMAYA BAŞLADIK

İhalelerin açık ve şeffaf olması kararı aldıklarının altını çizen Mansur Yavaş, halkın vergilerinden paylarına düşeni daha dikkatli harcamak istediklerini kaydederek; “İhaleleri internetten yayınlamaya başladık. Bütün dünya açık bir şekilde ihalelerimizi izliyor. Ufak alımlar dahi internete konuyor. Herkes teklifini veriyor. Şeffaf bir şekilde satın alınıyor. Bundan sonra böyle.” İfadelerine yer verdi.

ASLA AĞLAMAYCAK GEÇMİŞİN BORCU DEMEYECEĞİZ

Ataşehir’deki programda konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, büyük borca ve engellemelere rağmen büyük başarıyı elde etmek istediklerini ifade ederek; “Asla ağlamayacağız. Geçmişin borcu demeyeceğiz. Elbette yanlış harcanan paraların hesabı da sorulacak. Devri sabık yapmıyoruz. Ama Ankara halkından hatta sizlerden toplanan vergilerden Ankara Belediyesi’ne aktarılan payın nasıl harcandığını inceleyip, kasıt ve suç varsa yargının önüne çıkarmak boynunun borcudur. Bunları ayrıntılı olarak seçimden sonra açıklayacağız. Hepiniz hayret edeceği büyük harcamar var dedi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ