logo

MARDİN VE SİİRTLİ 90 ÇOCUK DENİZLE İLK KEZ BULUŞTU

Yusuf Erciyas’in yönetiminde Ataşehir Belediyesi’nin ulaşım desteğiyle Sarıyer Belediyesi ve CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın gerçekleştirdiği projeyle, Mardinli ve Siirtli 90 çocuk denizle buluştu.

CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yusuf Erciyas’in yönetiminde Sarıyer Belediyesi ve CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın ortaklaşa gerçekleştirdiği, Mardinli ve Siirtli 90 çocuğu İstanbul ve denizle buluşturan projeye, Ataşehir Belediyesi de ulaşım desteği verdi.

İstanbul’un en mutlu misafirleri… Çoğu yaşadığı şehirden bile çıkmamış Mardinli ve Siirtli 90 çocuk, birkaç gün de olsa İstanbul’un tadını doyasıya çıkardı. Sarıyer Belediye’sine ait Kilyos Sosyal Tesisleri’nde ağırlanan çocuklar, denize girdi, çeşitli faaliyetlerle eğlendi ve son olarak da keyifli bir boğaz turu yaptı. Üstelik birçoğu da denizi ilk defa gördü. Güzel anılar biriktirerek evlerine dönecek olan çocukların gözlerindeki mutluluk görülmeye değerdi.

Birçoğu yaşadığı şehirden ilk defa çıktı, ilk defa İstanbul’a geldi ve denizin kokusunu ilk defa aldı. Sarıyer Belediye’sinin gerçekleştirdiği proje ile Siirt ve Mardin’den gelen 90 çocuk, her şeyden uzak İstanbul’un tadını çıkardılar.

Sarıyer Belediyesi’nin doğu ve batı arasında bir kardeşlik köprüsü kurmayı amaçladıklarını belirttikleri projede çocuklar, eğlenceli faaliyetlere katıldı, İstanbul’u gezdi ve en önemlisi de denizle tanıştı.

Sevgi ve Barış teknesi ile boğaz turu yapılırken, İstanbul’un en güzel yerleri çocukların hafızalarına kazındı.

Mutlulukları gözlerinden okunan çocukların hepsi de aynı şeyi söylüyor ‘Çok güzel vakit geçirdik’.

Tekne turunda önce müzikle eğlenen ve 2 saatlik bir boğaz turu yapan çocuklar, sonrasında teknede yapılan mangal partisi ile de karınlarını doyurdu. Birçok güzel anı biriktiren çocuklar, bir gün tekrar İstanbul’a gelme hayali ile yaşadıkları şehre dönecek.

“FARKLI BİR VİZYON KAZANMALARINI İSTİYORUZ”

sozcu.com.tr’ye konuşan Sosyal Yardım İşleri Müdürü Saadet Göne Ergenç proje ile ilgili şunları söyledi:

Mardin ve Siirt’ten 100’e yakın çocuk ağırladık. Birçoğu hiç deniz görmemiş… Sarıyer Belediyesi olarak zaten bu tür sosyal sorumluluk projelerini 8 yıldan beri yapıyoruz. Başkanımız da bu projeye çok önem veriyor. Özellikle doğu ve güneydoğudan, İstanbul’u hiç görmemiş çocukları Kilyos’taki tesisimizde misafir ediyoruz. Onlara İstanbul’u tanıtıyoruz, gezdiriyoruz.

Çocuklar burada oldukları için çok mutlu. Proje sayesinde kültürlerarası bir kaynaşma da sağlanıyor. Amacımız, çocukların farklı bir vizyon kazanmasını sağlamak.

“YÜZLERİNDEKİ TEBESSÜM, EN BÜYÜK KAZANCIMIZ”

CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yusuf Erciyas ise çocukların yüzlerindeki tebessümü görmenin büyük bir mutluluk verdiğini belirtti. Projenin, Sarıyer Belediyesi ve CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın ortaklaşa gerçekleştirdiği bir proje olduğunu belirten Erciyas, Ataşehir Belediyesi’nin de ulaşım desteği verdiğini söyledi ve şunları ekledi:

“Amacımız, doğuda terörden etkilenen ailelerin çocuklarına ulaşmak ve onların başarılı olanlarını burada ödüllendirmek. Çocuklarımızın sosyalleşmelerine katkı sağlamak istiyoruz. Burada onları sadece denizle buluşturmadık; drama dersleri, konserler, geziler, deniz turları gibi birçok etkinlikle ağırladık.

Aslında bu proje vicdana dokunuyor. Çocuklarımızı ve kadınlarımızı çok önemsiyoruz. Ayrıca böyle etkinlikler birlik ve beraberlik duygusunu da yaşatıyor bize. Çocukların yüzlerindeki tebessümü görmek en büyük kazancımız.”

Kaynak: Sözcü

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1215 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

MARDİN VE SİİRTLİ 90 ÇOCUK DENİZLE İLK KEZ BULUŞTU” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    MARDİN VE SİİRTLİ 90 ÇOCUK DENİZLE İLK KEZ BULUŞTU
    https://www.itvhaber.com/mardin-ve-siirtli-90-cocuk-denizle-ilk-kez-bulustu.html#.WYYfqgVbg44.twitter
    #YusufErciyas #AtaşehirBelediyesi #UlaşımDesteği #SarıyerBelediyesi #CHPİstanbulİlBaşkanlığı #MardinliÇocuk #SiirtliÇocuk #CHP #İstanbul #KilyosSosyalTesisleri #itvhaber