logo

METEOROLOJİDEN ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI

yagmur_1_meteoMeteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile Eskişehir çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yoğun yağışların Muğla çevrelerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100 mm üzeri), İzmir, Aydın, ve Antalya illerimizin batı kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 mm) olması beklendiği belirtiliyor.

Yağışların Muğla çevrelerinde şiddetli ve yer yer aşırı, İzmir, Aydın, ve Antalya illerimizin batı kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Tahminlere göre, yoğun yağış alması beklenen Ege ile Marmara’da 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Genellikle güney ve güneydoğu, güneydoğu kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Ege ile Batı Akdeniz’de kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji yetkililerince, şiddetli yağışlarla birlikte rüzgarında güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden, meydana gelebilecek sel, su baskını, hortum, yerel dolu yağışı, yıldırım, ulaşımda aksamalar vb. olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
894 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

METEOROLOJİDEN ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    METEOROLOJİDEN ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI
    https://www.itvhaber.com/?p=114516
    #MeteorolojidenŞiddetliYağışUyarısı #ŞiddetliYağışUyarısı #ŞiddetliYağış #Meteoroloji #Marmara #Ege #BatıAkdeniz #Sağanak #GökGürültülü #SağanakYağış