logo

MÜSTEŞAR ÖZTÜRK’TEN FİKİRTEPE’DE 4 RUHSAT

fikirtpe_ruhsat_1Kadıköy Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm alanında proje çalışmalarını sürdüren 4 firma Müsteşar Mustafa Öztürk’ten ruhsatını aldı. Fikirtepe’de 4 Firmaya Ruhsat.

Müsteşar Mustafa Öztürk’ten Fikirtepe’de 4 Firmaya Daha Ruhsat

Kadıköy Fikirtepe’de devam eden, Türkiye’nin ilk büyük ve planlı kentsel dönüşüm projesinde mutlu sona yaklaşıldı. Bölgede çalışmalarını sürdüren 17 inşaat şirketinin birleşerek kurduğu Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği’nin çalışmaları hızla devam ederken, 4 firma daha ruhsatını aldı.

Bakanlık binasında gerçekleşen törende firma temsilcilerine ruhsatlarını teslim eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk: “Türkiye’ye örnek olacak bu proje ile ülkemize çok büyük ve önemli bir değer kazandırıyorsunuz. Sizlerin de zaman zaman telaffuz ettiği gibi, Türkiye’nin Manhattan’ı Fikirtepe’de yükselecek” diye konuştu.

İstanbul’un en büyük kentsel dönüşüm projesinin hızla ve başarılı bir şekilde tamamlanması için güç birliğini hayata geçiren, Başkanlığını Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu’nun yaptığı Fikirtepe Platformu, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

İstanbul’daki kentsel dönüşümün en büyük ve simge projesi Fikirtepe’nin kentsel dönüşümünün tüm tarafların beklentilerini karşılayacak şekilde tamamlanmasını amaçlayan platform, kamunun da desteğiyle 2016 yılı sonunda yaşamın başlaması öngörülen bölgede, kentsel ve sosyal dönüşümün hızla ve doğru bir şekilde tamamlanmasını sağlayacak.

fikirtpe_ruhsat_2

FİKİRTEPE’YE DÖRT RUHSAT DAHA

Nuhoğlu İnşaat’ın ikinci adadaki, SVR Gayrimenkul Yatırım AŞ, Selka NSK İnşaat ve Usta İnşaat’in ilk adalarındaki ruhsatlarını teslim eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk: “Kentsel dönüşümde üç model bulunuyor. Bakanlık ve vatandaş arasında yürüyen ilk modelde riskli binalar bakanlığımız desteğiyle dönüştürülüyor. Bu model çerçevesinde hali hazırda 29 proje nihai noktaya geldi. Yakın dönemde başlamasını öngörüyoruz. İkinci modelde vatandaşlarla Belediye arasında yürüyen bir yapı mevcut. Ancak orada da elbette bizim kontrolümüz, onay ve izinlerimiz söz konusu. Üçüncü ayağımız da siz inşaaat firmalarının projeleri. Bu aşamada vatandaş ve müteahhitler arasında yürüyen bir süreç var. Biz de Bakanlık olarak bir köprü oluşturuyoruz. Projenin onaylanmasına, sistemin oluşturulmasına, altyapı mekanizmalarına ve ruhsatın verilmesine ön ayak oluyoruz. Bu üç ayak sayesinde Bakanlık olarak ülkemizde kentsel dönüşümün seri şekilde hayata geçmesini gerçekleştiriyoruz. Burada vatandaşla yatrımcı arasındaki sürecin sağlıklı yürümesi çok önemli. Hem vatandaş hem de yatırımcı memnun olacak. Fikirtepe’de de bu uzlaşma, anlaşma süreci gerçekleşti. Biz de bu durumdan çok memnunuz. Sizlerin de zaman zaman söylediği gibi Fikirtepe Türkiye’nin Manhattan’ı olacak. Fikirtepe öyle başarılı bir kentsel dönüşüm modeli haline geldi ki; üstyapısıyla, altyapısıyla emsal proje olan Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Bölgesi’ni uluslararası platformda tanıtmanız lazım. Bakanlık olarak master planı adım adım takip ediyoruz. Master plan kapsamında cadde yapılanmasıyla bölgede hem yerleşim hem de iş merkezi yer alacak. Ataşehir nasıl finans merkezi olarak planlandıysa, Fikirtepe de hem yerleşim hem de finans açısından çok önemli bir merkez haline gelecek. Sizlerin şahsında bölgede önemli çalışmalar gerçekleştiren ve bizim de desteklediğimiz platformun çatısı altında toplanan firmalarımızı kutluyor, ruhsatların hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” diye konuştu.

ALİ NUHOĞLU: YATIRIMCI İÇİN İSTANBUL’UN EN CAZİP BÖLGESİNDEYİZ

Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve Fikirtepe Platformu Başkanı Ali Nuhoğlu (solda) ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk (sağda) Fikirtepe’yi değerlendirdi…

Ruhsat teslimi toplantınsında konuşan Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve Fikirtepe Platformu Başkanı Ali Nuhoğlu, “İnşaat, kazı ve iksa ruhsatlarıyla beraber bölgede başlayan inşaatlar % 40’a yaklaşmış durumda. Bizler inşaat firmaları olarak Fikirtepe’yi bütünsel bir proje olarak görüyoruz ve Fikirtepe’ye katma değer yaratacak bir vizyonla birlikte hareket ediyoruz. Yatırımcılar için İstanbul’un en cazip bölgesinde yer alıyoruz. Metro bağlantıları, alışveriş caddesi, ortak ulaşım yolları, şehir parkı, hastane, okul gibi donatılarla Fikirtepe altyapı sorunları çözülmüş bir lokasyon. Bölgedeki değişim, bir gayrimenkul projesi olmanın ötesinde aynı zamanda bir sosyal dönüşüm projesi. Bu nedenle firmalar olarak sorumluluğumuz da güzel bir sonuç yaratmak için motivasyonumuz da büyük. Sayın Müsteşarımız Prof. Dr. Mustafa Öztürk’ün de belirttiği gibi önümüzdeki dönemde tüm firmalarımızla birlikte, platform olarak iddialı bir şekilde yurtdışı fuarlarda yer alacağız ve Fikirtepe’yi uluslararası gayrimenkul arenasına taşıyacağız” diye konuştu.

fikirtpe_ruhsat_3

FİKİRTEPE MÜTEAHHİTLER PLATFORMU’NDA HANGİ FİRMALAR VAR?

Platformun halihazırda; Baysaş, CC Group, Dumankaya, Ekşioğlu Yapı, Emay, Erkan Grup, Güral İnşaat, Haldız İnşaat, Nuhoğlu, Pana Yapı, Sefa İnşaat, Selka NSK, Sinanlı Yapı & Yiğit Group, SVR Group, Şua İnşaat, Teknik Yapı ve Vartaş şirketleri olmak üzere 17 üyesi bulunuyor

35.000 Konutu ve 2.500 Ticari Alanı ile 18 Milyar Dolar Değerine Ulaşacak

İstanbul Kadıköy’de 1.350.000 metrekarelik bir alanda hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesi tamamlandığında bölgede 35.000 konut ve 2.500 ticari alan yer alacak. Lokasyonu, yeni kapasiteye göre kurgulanan altyapısı ve sosyal donatılarıyla kentin yeni cazibe merkezi olacak Kadıköy Fikirtepe’de, 57 yapı adasının 25’inde inşaat çalışmalarına başlandı. Bölgede yer alan birbirinden iddialı konseptlere sahip projelerde 2016 yılı sonunda yaşamın başlaması öngörülüyor. Kentsel dönüşüm tamamlandığında bölge halkı; yaşanabilir, estetik ve depreme dayanıklı kaliteli konutlara sahip olacak. Türkiye’nin en teknolojik, modern ve yenilikçi inşaat firmalarının gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm tamamlandığında projenin toplam değeri 18 Milyar Dolar seviyesine ulaşacak.

FİKİRTEPE KENTSEL DÖNÜŞÜM PLATFORMU

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Platformu, İstanbul Kadıköy’de afet riski taşıyan mevcut yapı stoğunun yenilenerek depreme dayanıklı yapılar inşa edilmesini öngören Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde faaliyet gösteren müteahhitler ile bölgedeki malik ve hak sahipleri arasındaki ilişkilerin güçlendirilerek sürdürülmesi, bölgede hayata geçirilen projelerin takibi ve uygulama bütünlüğünün sağlanması, altyapı ve sosyal donatıların projelendirilmesi ve yapımına destek verilmesi, bölgenin piyasa algısının iyileştirilmesine katkı sağlanması ve bölgede yaşayacak yeni maliklerin sosyal ihtiyaçlarına destek verilmesi amacıyla kurulmuştur. Platformun Baysaş, CC Group, Dumankaya, Ekşioğlu Yapı, Emay, Erkan Grup, Güral İnşaat, Haldız İnşaat, Nuhoğlu, Pana Yapı, Sefa İnşaat, Selka NSK, Sinanlı Yapı & Yiğit Group, SVR Group, Şua İnşaat, Teknik Yapı ve Vartaş şirketleri olmak üzere 17 üyesi bulunmaktadır.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1170 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

MÜSTEŞAR ÖZTÜRK’TEN FİKİRTEPE’DE 4 RUHSAT” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  MÜSTEŞAR ÖZTÜRK’TEN FİKİRTEPE’DE 4 RUHSAT |
  İTV Haber:
  AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
  https://www.itvhaber.com/?p=79545
  #Kadıköy #Fikirtepe #KentselDönüşüm #Proje #Firma #Müsteşar #MustafaÖztürk #Ruhsatı #Fikirtepede4YeniRuhsat #AliNuhoğlu