logo

NAİM YAĞCI ‘HAL ALANI ATAŞEHİRLİLERE HEDİYE’

NAİM YAĞCI ‘HAL ALANI ATAŞEHİRLİLERE HEDİYE’

İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın Hal alanını Ataşehirlilere hediye ettiğini kaydeden Naim Yağcı, rekreasyon ve sosyal donatı alanı olarak Ataşehirlilerin hizmetine açılacağını duyurdu.

Recep Kenan/itvhaber.com

İBB Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun Ataşehir İlçesi Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/5000 ölçekli RNİP ve İçerenköy, Küçükbakkalköy Mahalleleri Yakın Çevresi NİP ait raporları oylanarak kabul edildi.

Planların görüşüldüğü İBB Meclisi 15 Aralık tarihli oturumunu Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.Mustafa Naim Yağcı, Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül, Gençlik Kolları Başkanı Yasin Görgülü ve Ataşehir Belediye Meclis üyeleri de izledi.

İBB meclisi tarafından oylanarak kabul edilen Yenisahra, Barbaros, Küçükbakkalköy ve İçerenköy mahallelerindeki alanları kapsayan planlar ile ilgili İBB’deki çalışmaları yakından takip eden, planların onaylanması için yoğun emek harcayan Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.Mustafa Naim Yağcı Recep Kenan aracılığı ile itvhaber.com’a yaptığı açıklama ile planlar hakkında düşüncesi ve Hal arazisi ile ilgili gelişmeyi Ataşehirlilerle paylaştı.

Planlarla ilgili ciddi emek verildiğini kaydeden Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.Mustafa Naim Yağcı, mağduriyetleri gidermeyi hedefledikleri çalışmalarla ilgili açıklamasında; “Yıllardır beklenen İçerenköy Mahallemizin İmar Planı İBB Meclisinde görüşüldü ve geçti. Ciddi emek verdik. Çok emek verildi, mücadele verildi milletimizin oradaki mağduriyetinin giderilmesi noktasında. Ve en üst noktada imar hakkına sahip olmak adına… Umuyorum oradaki mağduriyeti gidermiş bir plan bu gün meclisten onaylanarak oy birliğiyle geçti” ifadelerini kullandı.

Hal arazisinin istismar edildiğini, peşkeş çekiliyor iddialarının dolaştığını iddia eden Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.Mustafa Naim Yağcı, Hal alanının yeşil alan olarak kaldığının altını çizerek; “Hal Alanının yeşil alan olarak kalmasını Kadir Topbaş’tan rica ettik. Bizi kırmadı. Sadece alanı bırakmadı Ataşehirlilere… Altını sosyal donatı, spor tesisi, yüzme havuzu gibi her türlü sportif faaliyetlerin yapılabileceği ve üzerinin de rekreasyon alanı, tema park olarak projelendirilecek bir alanı Ataşehirlilere hediye etmiş oldu. Gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın yapılan çalışmalara desteği ile Hal arazisinin Ataşehirlilere kazandırılması katkısına dikkat çeken Naim Yağcı, “Böyle bir alanı Ataşehir’e kazandırdığı için hem şahsım hem de Ak Parti Ataşehir ailesi ve bütün Ataşehirli hemşerilerim adına İBB Başkanımız Kadir Topbaş’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Ataşehir’in ilgili bölgelerinin planlarının çıkmasında emeği geçenlere teşekkür eden Yağcı, verilen mücadeleye dikkat çekerek; “Bütün İBB meclis üyelerimize gönülden teşekkür ediyorum. Bunun temelinden bu yana bize destek olan; başta İl Başkanımız Sayın Dr. Selim Temurci, İBB Başkanımız Kadir Topbaş, İBB Meclis üyelerimiz. Ataşehir Belediye Meclis Gurubumuz ve bütün teşkilatımız bu manada çok emek verdi. Mücadele verdi, arkasında durdu” dedi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

NAİM YAĞCI ‘HAL ALANI ATAŞEHİRLİLERE HEDİYE’” için 1 yorum

  1. Aslı : diyor ki:

    İçerenköyde halkın evlerini hala yeşil alanda bıraktınız. Sebep nedir hayretler içerisindeyim. Kendinize gelince bol bolamat millete gelince yerlerini gasp edin. Bu soygunculuktur. Seçimlerde hayırlı işler size