logo

NAMIK SÜRMEN’DEN TRABZONLULAR ADINA TAZİYE MESAJI

NAMIK SÜRMEN’DEN TRABZONLULAR ADINA TAZİYE MESAJI

Ataşehir Trabzonlular Derneği Başkanı Namık Sürmen, Trabzon’un Maçka’daki terör saldırısında Şehit olan Ferhat Gedik ve Eren Bülbül için taziye mesajı yayımladı.

Ataşehir Trabzonlular Derneği Yönetim Kurulu Adına Başkan Namık Sürmen, Trabzon’un Maçka ilçesinde gerçekleşen terör saldırısı sonucunda Şehit olan Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ve 15 Yaşındaki büyük bir faciayı önleyen Eren Bülbül için taziye mesajı yayımladı.

11 Ağustos tarihinde Trabzon’un Maçka İlçesi kırsalında Köprüyanı Mahallesi Vazelon Manastırı yakınlarında dün güvenlik güçleri ile bir grup PKK’lı terörist arasındaki çatışma çıkmıştı. Çatışma sonucunda Hataylı Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik, kaldırıldığı KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde şehit olmuştur.

15 yaşındaki Eren Bülbül isimli evladımız ise PKK’lı teröristleri girdikleri bir evden erzak çalarken görüp güvenlik güçlerine haber verdiği ortaya çıkmış ve teröristlerin hedef kurşunu ile şehadet şerbetini içmiştir.

BİZLER BİR OLDUKÇA, DÜŞMANLARIMIZ ARTACAKTIR    

Coğrafi konumu itibariyle birçok zenginleri bir arada barındıran ülkemize yönelik her türlü iç ve dış tehdide karşı millet olma bilinci ile hareket etmeli, vatanımıza ve değerlerimize hep birlikte sahip çıkmalıyız. Özellikle zayıf kalan milletlerin kendini savunma, özgürlük ve yaşama hakkı baskı, zulme, savaş ve tehdit ile bir şekilde elinden alınmaktadır. Günümüz Türkiye’sinin terör belası ile karşı karşıya kaldığı dış güçlerin terör ve teröristleri desteklediği apaçık ortadır. Bizlerin millet olarak her türlü oyun, provokasyon, terör ve eylemlere karşı dikkatli olmamız gerektiğini unutmamız gerekir.

TRABZON’UN YİĞİT EVLADI BU MESAJIMIZ SANA      

Henüz 15 yaşındasın biliyoruz, ama Çanakkale’de kurtuluş savaşı sırasında cephe’de mücadele veren yaşıtların gibi tarihe geçen bir kahramanlık destanının evladı olarak kalbimizdesin. 24 Haziran’da attığın sosyal medyadaki paylaşım ile yüreklerimizi dağladın. Ne yazmıştın, şimdi sen ışıklar içinde uyurken bütün Türkiye senin “Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın” mesajını aynı kalbi duygularla söylüyordur eminiz. Seni bilemedik, tanımamıştık. Senin gibi yiğidimiz için şimdi göğsümüzü gere gere “İyi ki vardın Eren” diyoruz. Memleket yiğit gördü. On beş yaşında vatan için canını ortaya koyan bir yürekle tanıştı. Allah senden razı olsun, hakkını helal et yiğit evladımız… Şehadetin binlerce Eren’e ışık, tüm Türkiye’ye umut olacaktır. “İyi ki vardın, iyi ki bu milletin evladıydın” seni her daim rahmet ve minnetle anacağız. Bu ülkeyi yıkmak için planlar yapanlar Eren’in yiğitliğini duyduklarında ayakları titreyecek.

TRABZONLULAR HATAYLI FERHAT’I, TRABZONLU EREN’İ UNUTMAYACAKTIR    

Ataşehir Trabzonlular Derneği olarak 11 Ağustos’taki hain terör saldırısı sonucunda şehit olan güvenlik güçlerimizden Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik’e, teröristleri görerek önceden güvenlik güçlerimize haber vererek, hainler tarafından şehit edilen yiğit evladımız Eren Bülbül’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Trabzon’umuzun ve Milletimizin başı sağolsun. Bizler Trabzonlular olarak kahraman Şehitlerimiz Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik’i ve Evladımız Eren Bülbül’ü unutmayacağız ve unutturmayacağız.

Mesaj’da Ataşehir Trabzonlular Derneği Yönetim Kurulu olarak ülkemize ve milletimize yönelik alçakça yapılan terör saldırılarını ve işbirlikçilerini lanetliyoruz denildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ