logo

Nasuh Mahruki Beşiktaş Belediyesi Bağımsız Başkan Adaylığını Açıkladı

Nasuh Mahruki Beşiktaş Belediyesi Bağımsız Başkan Adaylığını Açıkladı

Ali Nasuh Mahruki, 31 Mart yerel seçimlerde Beşiktaş Belediyesi için bağımsız başkan adaylığını basın toplantısı ile açıkladı.

Doğma büyüme Beşiktaşlı olan, Beşiktaş’ın çok daha iyi bir yerde olmayı hak ettiğini vurgulayan Ali Nasuh Mahruki,  afet dirençli ve güvenli bir Beşiktaş için aday olduğunu söyledi.

“Beşiktaş’ı Cumhuriyet’in kuruluş ayarlarıyla yöneteceğiz”

Ali Nasuh Mahruki, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Beşiktaş Belediyesi için bağımsız başkan adaylığını düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı. Afet dirençli ve güvenli bir Beşiktaş için aday olduğunu söyleyen Ali Nasuh Mahruki, “Halka hizmet için belediyecilik yapacağız ve Beşiktaş’ı en kısa sürede hem afet dirençli hem de Türkiye’nin en mutlu, en huzurlu, en güvenli ilçesi haline getireceğiz” dedi.

Doğma büyüme Beşiktaşlı olan Ali Nasuh Mahruki, Beşiktaş’ın çok daha iyi bir yerde olmayı hak ettiğini belirterek; “Tarihi, kültürü, doğal yapısı ile Beşiktaş özel bir yer olsa da bugün hak ettiği yerde değil. Son derece ehliyetli ve liyakatli, Beşiktaş’ı gerçekten seven ve tanıyan, Beşiktaş için en iyisini isteyen ekiplerle çok özel bir noktaya getirebileceğimize inanıyoruz. Bunu eyleme geçirebilmek için Beşiktaş Belediye Başkanlığı’na aday oldum. Hedefim, temiz siyasetin ve temiz toplumun bayrağını Beşiktaşımızda dalgalandırmak ve rol model ilçe olmak. Birlikte, ortak akıl ve bilimle, rant için değil hizmet için belediyecilik anlayışıyla Beşiktaşımıza sahip çıkacağız” diye konuştu. 

Şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışıyla ranta son!

Mahruki, 5 yıl boyunca Beşiktaş’ı daha iyi bir yer yapmak için çalışacağının sözünü de verdi ve “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Geçmişte yaptıklarım gelecekte yapacaklarımın teminatı. AKUT’u kurmaya karar verdiğimizde daha 26 yaşındaydım, 30 yıldır AKUT ruhu ile kendi yarattığımız kaynaklarla yaptıklarımız ortada. Belediye ve kamu kaynaklarıyla neler başarabileceğimiz beni çok heyecanlandırıyor. Beşiktaşlılarla hep birlikte daha güzel bir kent yaşamı için bu yola çıktık. Hep daha iyisi için çalışacağız çünkü daha iyi olmak için çalışmayan iyi olarak da kalamaz. Türkiye’nin şu an en büyük sorunlarından biri rant ekonomisi. Bunun önüne geçmenin ise bir tek yolu var; açık, şeffaf, hesap verebilir ve katılımcı bir yönetim anlayışı. Bizim yönetim anlayışımız bu ilkeler doğrultusunda şekillenecek. Başkanlığımız sürecinde Beşiktaş halkının karar alma süreçlerine aktif katılımını sağlayacağız” dedi.

Afet dirençli Beşiktaş en önemli hedefimiz olacak

30 yıllık afet, deprem, arama ve kurtarma alanındaki bilgi birikimi ve deneyimini Beşiktaş için kullanacağını vurgulayan Ali Nasuh Mahruki, şunları söyledi: “Afet dirençli Beşiktaş en önemli hedefimiz olacak. Hepimizin korkusu deprem. 6 Şubat’ta, afete dönüşen depremlerin nasıl korkunç olabileceğini bir kez daha yaşadık. Kaçak yapılaşma, plansız kentleşme, kontrolsüz göç ve yeşil alanların imara açılması ne yazık ki kentin dokusuna geri döndürülemez zararlar veriyor. Aynı zamanda afetlerle mücadelemizi de çok olumsuz etkiliyor. Sonuçta afet dirençli bir Beşiktaş en önemli hedefimiz olacak.”

Çağdaş, vizyoner, sürdürülebilir, katılımcı halk belediyeciliği için geliyoruz

İnsan odaklı, hak temelli yaşamı savunan, sürdürülebilir ve çevreci bir yaklaşımın belediyecilik anlayışlarının ayrılmaz bir parçası olacağını dile getiren Nasuh Mahruki, açıklamalarını şu sözlerle bitirdi: “Yediden yetmişe tüm ilçe sakinlerimizin kültürden sanata, eğitimden çevreye eğlenceden iş hayatına sosyal yaşamın ayrılmaz bir parçası olan tüm alanlarda hak ettiği hizmetleri alması için tüm gücümüzle çalışacağız. Beşiktaşlılar için umut olacağız, insanca yaşam için rol model ilçe olacağız. Hayalim Beşiktaş’ın Yılmaz Büyükerşen’i olmak.”

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ