logo

NİHAN EROL ‘AKLIMIZLA ALAY ETMEKTEDİRLER’

chp_kadin_taciz_aciklama-0CHP Ataşehir ilçe merkezi önünde toplanan CHP’li kadınlar, Ak Parti milletvekillerinin Meclise sunduğu “Çocuğa Yönelik Cinsel İstismar” suçlarına ilişkin kanun teklifini protesto etti.

Recep Kenan/itvhaber.com

” Yılmıyoruz, Korkmuyoruz, Sinmiyoruz” sloganı eşliğinde yasa teklifine tepkilerini dile getiren CHP’li kadınlar yasa teklifine karşı yaptıkları basın açıklamasında CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Nihan Erol ve İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak’a destek verdiler.

chp_kadin_taciz_aciklama-5

Küçükbakkalköy’deki ilçe merkezi önünde toplanan CHP Ataşehir İlçe Kadın Kolları üyeleri ve partili kadınlar Ak Parti’nin 17 Kasım’da TBMM’ye sunduğu ‘cinsel istismar’ suçlarına ilişkin kanun teklifini, “Tecavüz Meşrulaştırılamaz”, “Oyuncaklar çocuklar içindir; çocuklar oyuncak değildir” yazılı pankartlar ve “Susma sustukça sıra sana gelecek”, “Yılmıyoruz, Sinmiyoruz, Korkmuyoruz” slogan ları ile protesto ettiler.

CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Nihan Erol ve CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak tarafından yapılan ortak basın açıklamasında sakıncalarını dile getirdikleri yasa teklifinin geri çekilmesini istediler.

chp_kadin_taciz_aciklama-15

AKLIMIZLA ALAY ETMEKTEDİRLER

AKP Milletvekillerinin meclise sunduğu önerge ile cebir, tehdit, hile ve iradeyi etkileyen başka bir neden olmaksızın işlenen cinsel istismar suçunda mağdur ile failin evlenmesi durumunda cezanın uygulanmasının ertelenmesinin teklif edildiğini hatırlatan CHP Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Nihan Erol, hükümetin gerekçesini mağdur olduğu iddia edilen 3 bin aile olarak gösterilmeye çalışıldığını kaydederek; “Hükümet yetkililerinin bu önergeyi halka; -Yaşı tutmayan, erken yaşta evlenenler var. Yasaları bilmiyorlar, çocukları oluyor ve baba hapse giriyor. Çocuk anasıyla yalnız başına kalıyor. Bu şekilde 3 bin aile tespit ettik. Bir seferliğine bu mağduriyetin giderilmesine yönelik bir çalışmadır- şeklinde açıklayarak aklımızla alay etmektedirler” ifadelerini kullandı.

chp_kadin_taciz_aciklama-7

“YILMIYORUZ, SİNMİYORUZ, KORKMUYORUZ!”

“Önerge geri çekilmezse çocuklarımızın yüzüne nasıl bakacağız?” diye soran Nihan Erol, çocuğun şiddet, tehdit, kandırma olmadan rızası ile cinsel ilişki kurmasının mümkün olmadığını vurguladığı açıklmasında “Cinsel istismar diyerek olayı basitleştirip kelime oyunu yaparak tecavüzü yok edemezsiniz. Ülkemizde sadece kız çocukları değil, erkek çocukları da bu durumu yaşamakta. Peki bunlar içinde yasa hazırlıyor musunuz? Bu yasa önerisi ile milyonlarca kadını, kız çocuğunu geçtik de en başta annenizin, eşinizin ve kızınızın yüzüne nasıl bakacaksınız? Dünya her gün ileriye giderken bizi yüzyıllarca geriye götürme amacı kimlere hizmettir. Lütfen önce vicdanınızı, sonra aklinizi başınıza alarak bu rezillikten vazgeçin. Bir ay önce tecavüzcüler asılmalıdır diyen hükümet şimdi ne oldu da bu önergeyi savunuyor. Bu önerge geri çekilmezse çocuklarımızın yüzüne nasıl bakacağız? Bu yüzden bu önergenin derhal geri çekilmesini talep ediyoruz” ifadelerine yer vererek; “Yılmıyoruz, sinmiyoruz, korkmuyoruz!” şeklinde slogan attı.

chp_kadin_taciz_aciklama-13

“DİRENMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Ülkede insanlığın sorgulandığı ilkelliklerin yaşandığını iddia eden CHP İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, insanlığın unutulmadan direnişin devam edileceğini kaydederek; “21’inci yüzyılda hedefi çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak olan bu ülkede bildiğimiz ve bilmediğimiz yüreğimizi yaralayan, bizi utandıran, insanlığımızla sorgulayan birçok ilkellikler yaşanıyor. Bu ilkelliklerin bir daha yaşanmaması ve bunlara karşı dur demek için ve toplumun bütün kesimleri olarak bu zihniyeti topluma kabul ettirmeye çalışanlara karşı asla insanlığımızı unutmadan direnmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

chp_kadin_taciz_aciklama-23 chp_kadin_taciz_aciklama-25

ÇOCUKLAR, GENÇLER YASALARCA GÜVENCE ALTINA ALINMALI

Çocukların, gençlerin yasalarca güvence altına alınmasının gereğini vurgulayan Hakkı Altınkaynak, yanlış yapanların yanında vicdan ve onur sahiplerinin de varlığına işaret ettiği açıklamasını; “Bu ülkede yanlış işler varsa bunların yüzlerce vicdan ve onur sahibi insanlarımız da vardır. Bu nedenle insanlığın yüreğinde paslı bir çivi gibi duran bu çarpık zihniyetlere karşı asla kayıtsız kalamayız. Bu zihniyetin derhal geriye çekilerek bütün çocuklarımızın, gençlerimizin yasalarca güvence altına alındığı bir ortam oluşturulmalıdır” şeklinde tamamladı.

chp_kadin_taciz_aciklama-1 chp_kadin_taciz_aciklama-2 chp_kadin_taciz_aciklama-9 chp_kadin_taciz_aciklama-18 chp_kadin_taciz_aciklama-19 chp_kadin_taciz_aciklama-23 chp_kadin_taciz_aciklama-26

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
953 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

NİHAN EROL ‘AKLIMIZLA ALAY ETMEKTEDİRLER’” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    NİHAN EROL ‘AKLIMIZLA ALAY ETMEKTEDİRLER’
    https://www.itvhaber.com/?p=106295
    #CHPAtaşehir #CHPliKadınlar #AkParti #Meclis #ÇocuğaYönelikCinselİstismarSuçları #KanunTeklifi #Protesto #Cinselİstismar #Taciz #Tecavüz #ÇocuğaCinselTaciz