logo

ÖĞRETMENLİK EN ONURLU MESLEK OLARAK KALACAK

24 Kasım Öğretmenler Gününü, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenleri tarafından Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde hazırlanan Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu’nun katıldığı programla kutlandı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir’de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican ve bağlı öğretmen ile öğrenciler Atatürk Anıtı’na çelenk sunduktan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla çelenk tören sona erdi.

Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü Konferans Salonunda düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama törenine Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Ataşehir Belediye Başkan Vekil,i İlhami yılmaz, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar, Ataşehir İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, Ataşehir Belediyesi Meclis 1.Başkanvekili Sadi Özata, Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Naim Yağcı, CHP Ataşehir İlçe Başkanı  Hakkı Altınkaynak, MHP Ataşehir İlçe Başkanı Sadun Bizel, Ataşehir İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü  Seyfi Güneysu, Ataşehir İlçe Nüfus Müdürü Dursun Kırış, Ak Parti Ataşehir Kadın Kolları Başkanı  Neslihan Yurtdagül, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri  Nazım Yurdagül, Ali Eroğlu, Ercan Metin, Orhan Kuzu, Vefa Vedat Budak, Ataşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Savaş, Ataşehir Milli Eğitim Derneği Başkanı  İsmail Dağ,  okul müdürleri, emekli öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü Konferans Salonun da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlama töreni, görevi başında teröre kurban giden eğitim şehitlerinin anılarının canlandırıldığı sinevizyon gösterimi yapıldı.

DÜNYAYI GÜZELLEŞTİRMENİN YOLU İNSANI EĞİTMEKTEN GEÇER

Aday öğretmenler adına konuşan Sedanur Murat, görevlerini yaparken karşılaştıkları sıkıntıların altını çizerek; “Dünyayı güzelleştirmenin yolunun insanı eğitmekten geçtiğini bilen ve bunun ne denli zor fakat bir o kadar da şahane bir şey olduğunun farkında olan biz öğretmenler, bugün burada günümüzü kutlamak ve yeminimizi etmek için bulunmaktayız. Diğer taraftan biliyoruz ki hayat zor. Karşılaştığımız sorunlar, sıkıntılar saymakla bitmez. Üstelik hepimizin de bildiği muazzam ve taşınması gurur verici bir yük var omuzlarımızda. Çünkü gelecek nesil ancak ve ancak bizlerin eseri olacaktır. Bu mücadelemizde yolumuz açık, Öğretmenler Günümüz kutlu olsun” diye konuştu.

24 KASIM ATATÜRK’ÜN BAŞÖĞRETMENLİĞİ KABUL TARİHİ

“Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum diyerek” emekli öğretmenler adına konuşmasına başlayan Emekli Öğretmen Çağlar Temiz, Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım’ın Öğretmenler Gününü olarak kutlandığının altını çizerek, “ Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Millet Mekteplerinin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihidir 24 Kasım. 1981 tarihinden beri kutlanan Öğretmenler Günümüz kutlu olsun. 24 Kasım Öğretmenler Günün de emekli bir öğretmen olarak burada sizlere bu konuşmayı yapmak 27 yıllık meslek hayatımın en zor dakikaları. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete göç etmiş öğretmenler ve hainlerce şehit edilen öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Emekli olan ve mesleğe yeni başlayan öğretmen arkadaşlarıma sağlık, başarı ve umut dolu bir ömür diliyorum” dedi.

DÜNYA VAR OLDUKÇA ÖĞRETMENLİK EN ONURLU MESLEK OLARAK KALACAK

“24 Kasımlar; bizlere emek veren, emektar öğretmenlerimizi saygı ve minnetle anmamız ve hâlihazırda fedakârca çalışan öğretmenlerimize saygı ve sevgimizi sunmamız için yılda bir defa da olsa fırsatlar sunmaktadır” ifadeleri ile konuşmasına başlayan Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, öğretmenliğin dünya var oldukça en temiz, en onurlu meslek olacağının altını çizerek, “Öğretmenler, insanlığın adsız mimarları ve gelecek aydınlık günlerin yol göstericileridir. Başöğretmen Atatürk’ün dediği gibi ‘ Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir’ sözüyle ifade ettiği gibi, toplumların yapısının oluşturulmasında, devletlerin temellerinin atılmasında, Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılı olan 2023’e adım adım ilerlerken devletimizin muasır medeniyetler seviyesine çıkarılması hedefinde en önemli rol öğretmenlerin olacaktır” ifadelerini kullandı.

ATAŞEHİR EĞİTİM AİLESİNİN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM

Ataşehir Eğitim ailesinin 24 Kasım öğretmenler gününü kutlayarak sözlerine devam eden Ertuğrul Bilican, konuşmasını, “Başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere ahirete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnet duygularımla anıyor, bugünkü programın hazırlanmasında emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” ifadeleri ile tamamladı.

EMEKLİ ÖĞRETMENLERE HİZMET ŞEREF BELGELERİ VERİLDİ

Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer karamehmetoğlu tarafından emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgelerinin verilmesinden sonra öğretmen konulu şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican tarafından verildi.

ÖĞRETMENLİK HAYAT BOYU DEVAM EDEN MESLEKTİR

Emekli öğretmenlere belgelerini verirken eğitimcilerin “24 Kasım Öğretmenler Günü” nü kutlayarak konuşan Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, emekli olan öğretmenlere de yeni hayatlarında başarı dileyerek; “24 Kasım Öğretmenler Günü hepinize, hepimize kutlu olsun diyerek; “Öğretmenlik mesleği hayat boyu devam eden bir meslektir. Gelecek nesilleri yetiştirmek hepimizin görevidir.  Hep beraber gelecek nesli inşa edeceğiz ve ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine taşıyacağız ve hep beraber bu milleti kucaklayacağız. Sevgi ve saygı dolu, şefkat ve merhamet dolu bir anlayışla öğrencilerimiz yetiştireceğiz, geleceğe hazırlayacağız. İstikbalin gençleri daha müreffeh, gelişmiş çağdaş bir Türkiye’de yaşayacaklarına yürekten inanıyorum.  Emekli olan öğretmenlerimize bundan sonraki hayatlarında aileleriyle beraber mutluluklar diliyorum. Yeni atanan öğretmenlere de meslek heyecanlarının hiç bitmemesini temenni ederim” diye konuştu.

Recep Kenan paylaştı: 23 Kasım 2017 Perşembe

Recep Kenan paylaştı: 24 Kasım 2017 Cuma

Recep Kenan paylaştı: 24 Kasım 2017 Cuma

Ataşehir Çok Programlı Rotary Lisesi öğretmenlerinin, müzik öğretmeni Zuhal Yıldırım Gök yönetiminde seslendirdikleri solo ve koro türkülerle törene renk kattı.

Recep Kenan paylaştı: 24 Kasım 2017 Cuma

Recep Kenan paylaştı: 24 Kasım 2017 Cuma

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın günün anlamı ve önemi üzerine gönderilen mesajının okunmasından sonra her zaman olduğu gibi Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Koordinatörü Turan Çelebi’nin yönetimindeki ATAFOLK Ataşehir öğretmenlerinin Halk Oyunları grubunun gösterileri ilgiyle izlendi.

Aday öğretmenlerin yemin töreni ve toplu fotoğraf çekimi sonrası protokolün sergiyi gezmesi ile program sona erdi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
1362 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ÖĞRETMENLİK EN ONURLU MESLEK OLARAK KALACAK” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ÖĞRETMENLİK EN ONURLU MESLEK OLARAK KALACAK
    #24Kasım #ÖğretmenlerGününü #Ataşehir #MilliEğitimMüdürlüğü #ÖğretmenKaymakam #ZaferKaramehmetoğlu #ÖğretmenlerGününüKutlaması #itvhaber