logo

ÖĞÜT: SAĞLIK BAKANLIĞI KRİZ MASASI OLUŞTURACAK MIDIR?

ÖĞÜT: SAĞLIK BAKANLIĞI KRİZ MASASI OLUŞTURACAK MIDIR?

kadir_gokmen_ogutCHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Meclis’e taşıdığı elektrik kesintisi nedeniyle sağlık sektöründe yaşanan sıkıntıları Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sordu.

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, tüm yurtta etkili olan elektrik kesintisini Meclis’e taşıdı. Öğüt, kesinti nedeniyle sağlık sektöründe yaşanan sıkıntıları Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sordu.

“ELEKTRİK KESİNTİSİ SAĞLIK SEKTÖRÜNE BÜYÜK ZARAR VERMİŞTİR”

Kesinti yüzünden evlerde, iş yerlerinde ve trafikte çok büyük sıkıntılar yaşandığını ifade eden Öğüt, asıl tehlikenin sağlıkta baş gösterdiğini dile getirdi. Hastaneler ve sağlık ocaklarında büyük mağduriyet yaşandığını, buzdolaplarında saklanması gereken aşıların bozulma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu belirten Öğüt, bu tür bir durum için Sağlık Bakanlığı’nın acil eylem planı olup olmadığını sordu.

“Aile hekimleri bozulan aşıların parasını cebinden mi verecektir?” diyen Öğüt, şu soruları yöneltti:

-Ülke genelinde ve hangi hastanelerde kaç ameliyat aksamıştır? Bunların kaçı hayati öneme sahip operasyonlardır? Bunların tespit edilmesi ve kamuoyuna açıklanması düşünülmekte midir?

– Sağlık Bakanlığı acil ameliyatlar için ne tür bir önlem almıştır? Bu durumdaki hastaların jeneratörü olan hastanelere sevki yapılmakta mıdır? Hareket etmesi mümkün olmayan hastalar için bulundukları hastanelere jeneratör desteği sağlanmakta mıdır?

Öğüt ayrıca, Sağlık Bakanlığı’nın kriz masası oluşturmayı düşünüp düşünmediğini, ayrıca kesintinin sağlık sektörüne verdiği zararın hesaplanıp kamuoyuna açıklanıp açıklanmayacağını sordu.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ